• Головна
  • УжНУ впроваджує кілька масштабних проектів пов‘язаних із сортуванням відходів (ВІДЕО)
20:45, 18 липня 2019 р.

УжНУ впроваджує кілька масштабних проектів пов‘язаних із сортуванням відходів (ВІДЕО)

Очистити своє місто і свій край від сміття — ідея, якою перейнялися в Ужгородському національному університеті. Заклад впроваджує одразу кілька еко-проектів, пов‘язаних із сортуванням відходів.

Одна з ініціатив — належить студентам, учасникам громадської організації «AuraAcademica». Вони ВЖЕ втілили міні еко-проект із збору використаних паперових стаканів від кави. З»ясувалось, що цю тару не можна переробляти разом з іншою макулатурою, адже в середині стаканчики містять тонкий шар пластику. Відтак активісти знайшли організацію, яка займається саме такими відходами і взялися привчати ужгородців викидати одноразові кавові горнятка до спеціальних урн, яких в Ужгороді вже встановили десять.

Ірина МИКУЛИН, представниця ГО «AuraAcademic

Зараз із студентами ми започаткували акцію «eco-go”. Її мета полягає в тому аби ужгородці почали сортувати сміття, а саме аби вони паперові горнятка збирали в окрему тару. Ми дізналися, що в Києві є організація «Зелений птах», яка займається переробкою таких стаканчиків і виготовляє з них папір для фліпчарту, блокнот, зошитів.. Для початку проекту ми замовили 10 еко-трубок і хочемо розставити їх у найбільш людних містах.

Вартість однієї люльки Мамая, таку назву отримав цей гаджет – 430 гривень, їх закупили за допомогою Ужгородської міської ради. Встановили в центрі міста, в університеті і біля найбільших кав‘ярень. Кажуть: зараз головне — реакція ужгородців, аби у ці трубки кидали саме стакани, а не інше сміття чи недопалки. Для цього студенти проводять інформаційні кампанії.

Ініціатори кажуть: мають велику надію, що студенти підтримають починання не тільки на базі університету, але й повезуть цю ідею кожен у свій район області. Таким чином вона стане масштабною. Все для того, аби покращити екологічну ситуацію і впровадити європейський підхід поводження із непотребом. На жаль, зараз Україна займає останні позиції серед європейських країн щодо кількості відсортованого сміття.

Крістіна ТОВТ, помічниця ректора УжНУ

Наш університет є найбільшим вишем краю, в якому навчається понад 1500 студентів та працює 3000 працівників. Відповідно, започаткувати такий проект в університеті — означає покращити дуже сильно екологічну ситуацію в Закарпатті загалом. зараз планується встановлення сортувальних баків, вони будуть встановлені на БАМі, де два найбільші корпуси, і в ректораті університету. Також плануємо встановити баки в гуртожитку, таким чином ми хочемо започаткувати моду на сортування сміття серед студентів та працівників вишу.

Та, все ж, найбільший еко-проект із сортування сміття готується до втілення вже з осені. Університет пропонує своїм студентам та викладачам почати сортувати сміття, а органіку — компостувати. Ініціатори — ресурсний центр, що діє на базі УжНУ і який одним із пріоритетних напрямів своєї роботи вважає екологічну освіту.

Анна МЕЛЕГАНИЧ, директорка ресурсного центру із сталого розвитку УжНУ

Ми вирішили об‘єднати зусилля і міської влади, і бізнесу, і навчального закладу, і ГО, для того аби такі окремі ініціативи об‘єднати в один масштабний проект, який повинен змінити екологічну свідомість, екологічну поведінку наших студентів, співробітників і викладачів. ми мусимо навчити молодих людей правильно сортувати сміття, адже не будь який папір може іти на вторинну переробку, не будь-який пластик. Тому ми готуємо ряд тренінгів і програм, готуємо ряд інформаційних видань, аби люди розуміли для чого це потрібно, куди це потрібно і аби вони розуміли, що з цього буде користь

Аби втілити проект, університет подав заявку на участь в грантовому проекті програми розвитку ПРО-ООН від швецького уряду. Він називається «Посилення партнерства для сталого розвитку». Такі програми спрямовані допомогти учасникам у збереженні екології і впровадженні екологічних реформ, які пропагує ЄС.

Анна МЕЛЕГАНИЧ, директорка ресурсного центру із сталого розвитку УжНУ

Головне що є ті одиниці, які готові займатися цими проблемами і діяти. Ми б хотіли аби на кожному факультеті були екологічні агенти, які б слідкували за тим як ініціатива впроваджується на окремих факультетах і на щастя в нас такі люди є.

Ініціатива із кавовими горнятками показує: ужгородці готові змінюватись. До ініціаторів вже звернулося чимало кав‘ярень, які теж хочуть встановити такі сортувальні люльки Мамая. Проявили зацікавлення й активісти з інших областей. В університеті переконані: про своє екологічне майбутнє варто дбати вже сьогодні, і робити це повинні всі. І те, що до проекту вже долучилися два комунальні підприємства, сам університет, приватні компанії та громадські активісти — гарний старт.

Детальніше у відео:

Читайте також: На Закарпатті ситуація зі сміттям ризикує перерости в екологічне лихо

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ужгород #екологія #УжНУ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...