• Головна
  • Контрабанда – головна тема візиту президента на Закарпаття (ФОТОРЕПОРТАЖ)
10:05, 7 липня 2019 р.

Контрабанда – головна тема візиту президента на Закарпаття (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Президент України Володимир Зеленський вперше відвідав Закарпатську область. Глава держави одразу окреслив привід для візиту, і це не призначення керівника облдержадміністрації, а контрабанда на кордоні.

Разом із Володимиром Зеленським в Ужгород прибули в.о. голови СБУ Іван Баканов, керівник Офісу Президента Андрій Богдан, його заступники – Олексій Гончарук, Сергій Трофімов та Руслан Рябошапка, новий керівник Державної митної служби Макс Нефьодов, міністр фінансів України Оксана Макарова, голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко, керівник Національної поліції України Сергій Князєв, помічники Президента – Сергій Шефір та Андрій Єрмак й інші високопосадовці.

Україна перетворилася на світовий хаб постачання нелегальних сигарет в Європу, – Олексій Гончарук

«Цим візитом ми говоримо про те, що для нас питання контрабанди – дуже важливе питання», – так Президент означив головний акцент візиту на Закарпаття і пояснив присутність в області очільників митниць чотирьох західних регіонів.

«На сьогодні з Китаю, Еміратів, Білорусі, Молдови, непідконтрольних територій через Україну в Європу ідуть нелегальні сигарети. І це не дозволяє нашим європейським партнерам поважати нас…, – зауважив Олексій Гончарук. – Серед областей, через які йде ця контрабанда, Закарпаття далеко не остання. Є також контрабанда імпорту тощо. І нам про все це відомо. Основа цієї контрабандної історії полягає у шахрайстві, коли людина везе одне, а декларує інше. За нашими підрахунками, близько 40% проблем, які ми маємо через контрабанду, пов’язано саме з цими явищами. 25% – це «зельонка», тобто контрабанда через річки, тунелі тощо. Приблизно 20% – це так звані «піджаки» і порожній транспорт… І тому наша митниця, м’яко кажучи, виглядає не привабливо. У кожної з західних областей – Закарпатської, Волинської, Львівської, Чернівецької – є своя специфіка. Одні спеціалізуються на запчастинах, хтось – на сигаретах, десь валять ліс, десь бурштин «бігає»… І великий бізнес стверджує, що контрабанда в Україні зростає, а на паперах все добре».

«Наверх більше заносити не треба!», – головний меседж великої зустрічі на Закарпатті теж озвучив заступник Офісу Президента України Олексій Гончарук.

Президент: Чому ви пішли на митницю, якщо тут такі малі зарплати?

Продовжити гостру тему запросили керівника Державної фіскальної служби Олександра Власова. «Що таке українська митниця: про наболіле із особистого», – так почав свій виступ головний фіскал країни. За його словами, свого часу у нього пройшла ейфорія щодо престижності професії митника, який насправді має багато роботи і маленьку зарплату.

«Колись митник мав зарплату 13 доларів США, тому я пішов у приватний сектор, де одразу почав отримувати кошти у 25 разів більше… Зараз зарплата інспектора митниці змінилася, вона стала такою, яку у мене у приватному секторі, але чверть століття тому. Наведу приклад, на митному посту «Ужгород» середній заробіток інспектора складає 320 євро, а за 20 метрів словацький митник має 1000 євро. За минулий рік середній український митник забезпечив надходжень до скарбниці держави 1,2 мільйони євро», – повідомив Олександр Власов. Він також додав, що через «піджаків» держава щорічно втрачає 700 мільйонів євро.

Спіч головного митника зупинив Володимир Зеленський: «Чому ви пішли на митницю, якщо тут така мала зарплата?».

Контрабанда – головна тема візиту президента на Закарпаття (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-9

Президент: Пропоную вам добровільно написати заяви на звільнення протягом двох днів

Далі вся увага була прикута до керівників митниць чотирьох західних областей. Їх Глава держави «викликав на килим». Усі четверо посадовців ствердно відповіли на питання, «чи є у них контрабанда», і наголосили, що боряться з нею. У ході активного діалогу Президент запропонував керівникам обласних митниць написати заяви на звільнення або ж керівнику ДФС України звільнити посадовців за два дні.

На ПП «Тиса» забагато порушень – голова Держприкордонслужби України звільнив начальника Чопського прикордонного загону

Кадрові зміни озвучив і керівник прикордонного відомства Сергій Дейнеко. Він назвав найбільш дієвим способом протидії контрабанді «раптову заміну керівників органів, які є на місцях».

«З вашого дозволу, пане Президенте, я продовжу дану роботу і зачитаю свій наказ… Призначити підполковника Міхайлюка Юрія Олександровича заступником начальника Штабу – начальником відділу організаційно-мобілізаційної роботи та організації повсякденної діяльності штабу Азово-Чорноморського регіонального управління, звільнивши з посади начальника Чопського прикордонного загону Західного регіонального управління», – зачитав Сергій Дейнеко. Причиною такого кадрового рішення він назвав «суттєві прорахунки в організації служби щодо пункту пропуску «Тиса». Йшлося, зокрема, про так звані схеми «італійських посилок».

Наступного тижня почнуться кадрові зміни в управлінні СБУ на Закарпатті – Іван Баканов

«Іване Геннадійовичу, скажіть, будь ласка, управління «К» Служби безпеки України, як усім відомо, раніше повністю контролювало контрабанду на Закарпатті. У центральному апараті ми їх змінили, а коли змінимо місцевих?», – запитав Володимир Зеленський в.о. керівника СБУ.

«Такі зміни вже відбуваються, і не лише у підрозділі «К». Тут, на Закарпатті, такі зміни відбудуться наступного тижня», – відповів в.о. очільника СБУ.

Контрабанда – головна тема візиту президента на Закарпаття (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-10

Президент попросив «не засилати сюди СБУшників, які працювали будь-де на кордонах, де була контрабанда».

Далі візит Президента України на Закарпаття набув більш динамічних рис – зустріч з «пересічниками», які вимагали врегулювати питання розмитнення авто на іноземній реєстрації. Під час якої Зеленський пообіцяв врегулювати питання як тільки буде нова Верховна Рада.

Також була прогулянка центром міста і наймасовіше кавування року – кілька сотень людей очікували Главу держави біля кондитерської-тезки нового очільника Закарпатської ОДА.

Насичений і емоційний візит Президента в нашу область на фініші ознаменувався купою селфі з містянами, а попереду нові кадрові призначення, нові акценти у розвитку краю і нові вибори – тепер парламентські.

Катерина Ірха, ексклюзивно для 0312.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#президент #робочий візит #Ужгород #КПП #пересічники #митниця #звільнення #Бондаренко
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...