18:35, 5 липня 2019 р.
Двійники, скандальні активісти та обіцянки подвійного громадянства: З чим ужгородський округ йде на вибори
Ужгородцям та жителям навколишніх сіл треба буде добряче подумати, за кого з мажоритарників віддавати свій голос – у цьому закарпатському окрузі кандидатів найбільше - пише depo Закарпаття
Одномандатний виборчий округ №68 з центром в Ужгороді включає також прикордонне місто Чоп та Ужгородський район. Спробувати пробитися до Верховної Ради тут вирішили 20 кандидатів-мажоритарників – найбільша кількість серед усіх закарпатських округів.
Особливість цього округу (як і загалом закарпатських) – у його "строкатості". Скласти портрет середньостатистичного виборця тут – справа непроста. Округ включає два прикордонні міста: Ужгород розташований на межі зі Словацькою Республікою, за 20 хвилин їзди автівкою, Чоп – на кордоні з Угорщиною. Села Ужгородського району також неодноманітні. Є, до прикладу, так звані "угорські" села, де, спитавши дорогу у місцевих українською/російською мовами, у відповідь можна побачити хіба знизування плечима – вас не зрозуміють. Безпосереднє життя "на кордоні" також має свій вплив на місцевих – різноманітність культур, мов, поглядів на життя не дає жодного шансу на чітке визначення, чого ж чекають від кандидатів виборці округу.
Не менш строкатим виглядає і список кандидатів у народні депутати по округу – їх тут на будь-який "колір і смак". Політологи сходяться на тому, що передвиборчі програми кандидатів зараз виглядають досить невиразно – лунають загальні гасла, а от конкретики про місцеве наболіле та шляхи вирішення проблем обмаль. "Нові обличчя" у списку загалом також не дуже виразні, і їхня активність здебільшого мінімальна, а так звані "старі" намагаються перетягувати виборців на свій бік.
Одним із кандидатів, якому приписують значні шанси на перемогу, є чинний нардеп від БПП Роберт Горват. Зараз на вибори він йде як самовисуванець. Горват є успішним підприємцем, і останнім часом – досить впізнаваним серед виборців обличчям. Прес-служба кандидата-нардепа активна – у ЗМІ часто просувається інформація з його іменем. Горват загалом обрав стиль бути ближче до народу з активним використанням соцмереж і швидким реагуванням на актуальні теми. Зі свіжого: днями у центрі Ужгорода будівельники під час робіт випадково натрапили на вхід у підземні підвали. І поки вирішувалися питання з відповідними службами, істориками, урбаністами про припинення будівництва і вивчення виявленого об’єкта, Горват вже відвідав об’єкт, сфотографувався на фоні і повідомив, що вже спрямував міністру культури Євгенові Нищуку звернення із проханням вжити заходів і припинити проведення будь-яких робіт на об’єкті будівництва на площі Поштовій, 4-а в Ужгороді. "Фейсбук", "Інстаграм" Горват намагається охопити максимально.
Ще одним кандидатом-"важковаговиком" є Андрій Андріїв – брат мера Ужгорода Богдана Андріїва. Тут ситуація доволі цікава: міський голова Ужгорода Богдан Андріїв також йде у нардепи – він сьомий у списку політичної партії "Опозиційни блок", а от по "мажоритарці" доручено боротися братові. Рішення Андріївих "штурмувати" Верховну Раду з усіх фронтів виглядає логічним – брати-підприємці мають бізнесові інтереси у регіоні, тому їм необхідні важелі впливу.
Свого часу Богдан Андріїв став мером попри гучні скандали – йому дотепер закидають масовий підкуп виборців, участь у Антимайдані, з нового – "мерські" сумнівні реконструкції і будівництва у місті. Зараз передвиборчий стиль його брата-мажоритарника доволі спокійний, але й до виборів ще є час на "скандали". Зауважимо, що проти Андріїва включили доволі типові технології кандидатів-"двійників": серед 20 кандидатів, крім згадуваного вище Андрія Андріїва, є ще один Андрій Андріїв, який, за даними ЦВК, проживає в Івано-Франківській області, є самовисуванцем. Є у списку і Андріїв Іван, пенсіонер з Мукачева, та Андрєєв Ігор – машиніст земснаряду, який проживає у Сумах. Виборцям доведеться уважно читати, за кого вони віддають голос.
Ще одним кандидатом з родинними зв’язками є Андрій Погорєлов – син колишнього мера Ужгорода Віктора Погорєлова. Йде він від політичної партії "Опозиційна платформа – За життя". Масштабну політичну кампанію поки не розгортав, але й до виборів ще є трохи часу.
Йде до Верховної Ради перший заступник голови Закарпатської облради, заступник голови "КМКС" Партії угорців України Йосип Борто. Закарпатські угорці шукали союзників на виборах, але, не домовившись ні з ким, вирішили йти на вибори по "мажоритарці" самостійно. На президентських виборах майже 90% закарпатських угорців проголосували за Зеленського. Очевидно, зараз розрахунок на те, що від "Слуги народу" до парламенту йде геть невідомий чоловік, тож голоси, нехай і такі, що не гарантуватимуть перемоги на окрузі, для Борто стануть дуже показовими. Місцеві вибори – не за горами.
Не скандалами, але гучними заявами і доволі провокативними обіцянками вирішив завоювати прихильність виборців кандидат Юрій Чижмарь. Він є нардепом від Радикальної партії. Яскраво запам'ятався "обніманнями" із нардепом Олегом Барною після вечірнього телеефіру на одному з телеканалів. Зараз балотується як самовисуванець. Попри те, що доволі тривалий час він працював в інших регіонах (був головою Тернопільської ОДА) та в Києві, в Ужгороді його добре пам’ятають. Балотуючись тут, Чижмарь вирішив зачепити актуальну і неоднозначну тему подвійного громадянства. Кандидат виступає за це явище і активно використовує позицію у передвиборчих обіцянках. Для Закарпаття тема подвійного громадянства дуже близька, але чи спрацює цей гачок з виборцями, покажуть вже результати голосування.
"Багатим" список кандидатів цього разу є на різних "активістів". Репутація у деяких з них доволі сумнівна. Наприклад, Іван Данацко роками позиціонує себе як борець за справедливість, місяцями може "працювати" у наметі перед Закарпатською ОДА, робити заяви з приводу усього довкола у соцмережах, зносити кувалдою замки на держустановах, а на ділі – не мати ні суттєвої підтримки, ні авторитету.
Із кандидатів, які позиціонують себе активістами: самовисуванець Олександр Пересоляк – підприємець, безпартійний, та Павло Федака, який також є самовисуванцем. Обоє добре знайомі ужгородцям, але навряд чи про них зможуть щось сказати жителі району.
А от кандидат від президентської політичної партії "Слуга народу" Олександр Пекарь встиг втрапити у невеличку халепу і стати об’єктом насмішок. Кілька місяців тому він розмістив в мережі своє резюме. У документі Пекарь допустив понад 10 помилок. При цьому член партії "Слуга народу" зазначив, що володіє п’ятьма мовами. Скріншоти резюме швидко поширилися мережею, прогнозовано, викликавши чимало сміху.
Кандидат вирішив не відмовчуватися і звернувся із відеозапрошенням до опонентів: "Я викликаю усіх кандидатів-мажоритарників від 68 округу на челендж: написати диктант державною мовою. Чекаю на вас 5 липня, о 10:00 в Закарпатській обласній бібліотеці. Диктант так диктант!" – йдеться у відео, оприлюдненому у соцмережі "Фейсбук". Виклик кандидата не підтримав ніхто із його суперників. І справа не в тому, що забракло сміливості, а в тому, що подібну акцію сприйняли скоріш як піар. До слова, дуже вдалий. Олександр Пекарь, про якого до цього часу знали хіба рідні, друзі та знайомі, раптом став якщо не впізнаваним, то "знаваним" – точно.
Поки кандидати намагаються показати себе з кращої сторони, політологи роблять прогнози про чи не найнижчу явку закарпатців на виборах – літо, відпустки, заробітки, "перенасичення" та втома від політики. І це попри те, що регіон вже очолив "антирейтинг" – на президентських виборах у двох турах закарпатці голосували найменше.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
09:18, 3 грудня
13:00, 13 грудня
5
12:41, 4 грудня
live comments feed...