Дематюкація мови: що чекає на українців із прийняттям нового законопроекту (ВІДЕО)

На сайті Верховної Ради України з'явився законопроект "Про протидію лихослів'ю", який передбачає очищення української мови від нецензурної лексики. Його ініціатором стала народна депутатка, політична і громадська діячка Ольга Богомолець. 

Кому заборонять матюкатися

Ольга Богомолець не збирається забороняти вживати лайливі слова усім українцям. Мета нардепа зробити так, щоб нецензурна лайка зникла з телеекранів, публічних виступів, засобів масової інформації, в тому числі, з інтернет-ЗМІ. Цікаво, що перелік слів та виразів, які відносяться до нецензурної лексики, повинен затверджуватися Кабінетом Міністрів України.

Якщо з телеекрану чи зі сцени пролунають лайливі слова, то особа, яка здійснила правопорушення, повинна буде сплатити штраф - від сорока до сімдесяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Або ж 40-60 годин відпахати на громадських роботах (чи 1-2 місяці - на виправних). Крім того, людина, яка не зуміла стримати емоції і заматюкалася, може потрапити під адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

На думку Богомолець, прийняття цього закону дозволить не лише підвищити культурний рівень спілкування громадян, а й наповнити бюджет за рахунок штрафів та розвивати українську культуру і "сприятиме захисту громадян України від лихослів’я (нецензурної лайки), образливих чіплянь до громадян та інших подібних дій, що порушують громадський порядок і спокій громадян".

Що таке матюки?

Богомолець стверджує, що лайка й нецензурщина - це вияв слабкості, психоемоційного роздратування і водночас втоми, вияв агресії й слабкості. Лайка, каже Ольга Вадимівна, "не містить смислів, це продукт нашого несвідомого".

"Відстоювати рідну мову, як основу існування країни, боротися за її вживання та поширення, за квоти на радіо і телебаченні і водночас забруднювати її лайкою, як на мене, є зрадою національних інтересів", - говорить Богомолець.

Як повинні матюкатися українці

Ольга Богомолець стверджує, що українцям історично була чужа примітивна брудна лайка. Вона прийшла у нашу мову як запозичення з російської культури і її впродовж століть насаджували й насаджують сьогодні російські колонізатори.

"Українці історично і традиційно не вживали лайливих слів на кшталт тих, що побутують нині. "Хай би тебе дощ намочив!". "А щоб тебе лиха година спіткала!" - ось питомо українська "лайка", яка свідчила про зв'язок давніх українців із пантеїстичним світом природи. Українці не полюбляли і не вживали грубощів "нижче пояса" й не дозволяли собі вульгарності", - говорить нардеп.

Як же ще можуть лаятися українці? Ось кілька прикладів вам на майбутнє:

  • Матері його ковінька
  • Сто копанок чортів тобі в печінку
  • А добра б тобі не було
  • А щоб в тебе пір’я в роті поросло
  • Дідька лисого тобі дам
  • А шоб тобі булька з носа вискочила
  • Щоб ти луснув
  • А щоби твоя срака по шву розійшлася
  • А щоб швидкою Настею тут тебе зносило

Українські політики неодноразово дозволяли собі вживати нецензурні слова під час публічних виступів. ТСН.ua зібрали в одному відео найганебніші випадки в українській політиці. 

Джерело: rbc.uatsn.ua

дематюкація мови Богомолець законопроект
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
486 переглядів у квітні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі