Нові йдуть, але не пройдуть. Експерти прогнозують перемогу кандидатів із парламентським досвідом

Сьогодні в Ужгородському прес-клубі закарпатські політологи, соціологи та політаналітики прокоментували початок виборчої кампанії в області з акцентом на 68-му Ужгородському виборчому окрузі. Про це повідомляє власкор Сайту міста Ужгород.

Нові йдуть, але не пройдуть. Експерти прогнозують перемогу кандидатів із парламентським досвідом, фото-1

Усі експерти – Віктор Пащенко, Сергій Федака, Володимир Приходько, Михайло Шелемба і Дмитро Тужанський – зійшлися на думці, що явка на літніх виборах буде дуже низькою, може, навіть нижчою за 30 %. Відповідно, долю мандату від округу визначить не надто значна кількість голосів. Але навряд чи це будуть голоси молоді. А от підтримка, наприклад, угорської громади, може зіграти велику роль.

Дмитро Тужанський, керівник обласного осередку Комітету виборців України, вважає, що президентські вибори емоційно виснажили закарпатців, тому відчувається політична апатія у відношенні до виборів парламентських. А низька явка, на його думку може позначитися на кінцевому результаті. За таких обставинах кандидати стикнуться з двома проблемами – проблемою підкупу і інерції електорату.

– В цьому контексті самовисування Роберта Горвата дасть йому можливість залучити якраз угорських виборців району, і роль Володимира Чубірка тут може спрацювати, – припускає Дмитро Тужанський.

Аналітик Сергій Федака прогнозує явку на рівні приблизно 30%. І відзначає, що дуже багато виборців ще не визначилися з вибором.

– Багато людей не виявляють особливого інтересу до парламентських виборів. Це вплине на результати і за партійними списками, і в мажоритарному окрузі. Думаю, що молоді буде дуже небагато. Люди середнього віку – на заробітках. Тому основу електорату будуть становити пенсіонери і літні люди. Дуже сумніваюся, що за цих обставин до парламенту пройдуть якісь нові обличчя. Гадаю, що на кожному з 6 закарпатських округів переможуть люди з парламентським досвідом. І можливо, це не найгірший варіант порівняно з тою хвилею дилетантизму, яка зараз насувається на керівні органи в Україні, – підсумував Сергій Федака.

Коментуючи «нові обличчя», які йдуть на вибори, кандидат політичних наук УжНУ Михайло Шелемба зауважив, що вони будуть боротися з чинними депутатами Верховної Ради, намагатимуться з ними конкурувати, критикувати їх і пробувати дискредитувати.

У той же час він відзначив, що нові обличчя – це люди, які «абсолютно не мають політичного досвіду, без навичок лобіювання певних політичних рішень, які в багатьох випадках навіть не проявили себе в громадській роботі».

Дмитро Тужанський в цьому контексті звертає увагу на питання якості кандидатів.

– Нові обличчя – це хто? Просто молодь? Ви запитайте у них, що таке політична влада. Що вони знають про політику? Що вони можуть запропонувати? Це велике питання, – каже політичний аналітик.

Підсумовуючи, Михайло Шелемба влучно підмітив:

– Пройшло тільки десять днів кампанії, а її знову переводять у шоу, якісь писання диктантів, пошуки помилок у програмі. Але немає аналізу конкретики, не говоримо про проблеми, які важливі для регіону і які варто би вирішувати кандидатам. Ми навіть не аналізуємо тих кандидатів, які вже були депутатами, не задаємо запитання: що вони зробили? Це найбільша проблема виборів: ми три тижні житимемо в шоу і ніхто не зачепиться за конкретний аналіз і предметне обговорення проблем регіону, – каже Михайло Шелемба.

Підсумував дискусію цікавим прогнозом про життя Закарпаття після виборів професор УжНУ, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин Володимир Приходько.

– Я сподіваюся, що в результаті виборів ми отримаємо активну регіональну групу народних депутатів. Я би дуже хотів, щоб ці люди розмовляли між собою, незалежно від того, чи вони будуть обрані за списком партій, чи на окрузі. Щоб ця група виробила програму дій, в якій були би 5-7 вкрай потрібних проектів, що зможуть погасити негативний імідж Закарпаття. Ми не «сепари», не контрабандисти, не лісоруби. Припинити це. Освітній експорт, підприємства з іноземними інвестиціями, туризм і рекреація, кардинальні заходи по розбудові дорожньої та прикордонної інфраструктури, вирішення питання закону про мови. Я чекаю, що буде така програма дій і ці 10 (чи скільки їх буде) закарпатських народних депутатів будуть спільно працювати, щоб ці питання успішно вирішити, – підсумував Володимир Приходько.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
495 переглядів у квітні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі