21:43, 24 червня 2019 р.
Петрів піст стартував: заборони та традиції
Петрів піст залежить від того, рано чи пізно буває Великдень, і тому тривалість його різна. У 2019 році Петрів піст триває з 24 червня по 11 липня. Виникнення Петрового посту Через 7 днів після свята Трійці (П'ятидесятниці) починається Апостольський або Петрів піст, в пам'ять про двох найбільш шанованих апостолів Петра і Павла.
Установлення Петрового посту – раніше його називали постом П'ятдесятниці – відноситься до найперших часів Православної Церкви. Особливо він утвердився, коли у Константинополі й Римі св. рівноап. Костянтином Великим (розум. 337 р.; пам'ять 21 травня) були споруджені храми на честь свв. первоверховних апостолів Петра і Павла. Освячення константинопольського храму відбулося в день пам'яті апостолів 29 червня (за ст. стилем; тобто 12 липня за новим), і з тих пір цей день став особливо урочистим і на Сході, і на Заході. Це день закінчення посту.
Початкова ж його межа рухлива: вона залежить від дня святкування Пасхи; тому тривалість посту варіюється від 6 тижнів до тижня і одного дня. Скільки триває Петрів піст Петрів піст залежить від того, рано чи пізно буває Великдень, і тому тривалість його різна. Він завжди починається із закінченням Тріоді, або тижня після П'ятидесятниці, і припиняється 12 липня.
Найтриваліший піст містить в собі шість тижнів, а найкоротший – тиждень і один день. Петрів піст: що можна їсти Подвиг Петрового посту менш суворий, ніж Великий піст: під час Петрового посту статут Церкви наказує щотижня по середах і п'ятницях – утримуватися від риби.
У суботні, недільні дні цього посту, а також у дні пам'яті якого-небудь великого святого або дні храмового свята також дозволяється риба. Так як будь-який пост пов'язаний з обмеженнями у споживанні їжі, то, звичайно ж, більшість традицій Петрового посту так чи інакше пов'язані з кулінарією. Приміром, у свята - дні пам'яті деяких святих, які випадають на посаду, завжди було прийнято пекти рибники. Це пироги, які являють собою рибу, цілком запечену в тісті. Також традиційними стравами в Петрів піст вважаються пісні щі, холодна пісна окрошка і ботвінья (холодний суп на кислому квасі).
Ці страви користуються особливою популярністю по середах і п'ятницях, тобто в дні суворого посту, коли під забороною не тільки їжа тваринного походження, але і риба, і навіть олія. До речі, згідно з церковними канонами, протягом всього Петрового посту діє заборона на м'ясо, молоко і яйця.
Причому не можна вживати навіть страви, при приготуванні яких були використані ці заборонені продукти. Також у ці дні рекомендується відмовитися від алкоголю і шкідливих звичок. Що не можна робити в Петрів піст Церква не вітає ніяких весіль в Петрів піст. На те є цілий ряд причин.
По-перше, через обмеження в їжі, які традиційно супроводжують будь-який пост: з пісних страв навряд чи вдасться накрити по-справжньому святковий стіл. По-друге, у дні посту забороняється вести дозвільний спосіб життя, тобто гуляння і будь-які веселощі під забороною, а весілля - це, як правило, урочиста і радісна подія з алкоголем і танцями. Крім того, згідно з народним повір'ям, сім'я, яка зіграла весілля в Петрів піст, не буде міцною і, швидше за все, швидко розпадеться через постійні сварки і скандали.
Читайте також: До Ужгорода привезли копію ікони Богородиці "Іверська", написаної на святій горі Афон
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
Вчора
Найкращі патчі під очі: порівнюємо можливості різних пропозицій
Новини компаній
09:00
26 вересня
Митці з України та ЄС представили виставку творчих робіт, у яких переосмислили культурний зв'язок між Україною та Євросоюзом
Новини компаній
15:00
25 вересня
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...