![](https://s.0312.ua/section/logo/upload/pers/36/logo.png?20240727)
12:47, 18 квітня 2019 р.
Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентаризму (ФОТО)
Держава – це ми. Фраза відома і далеко не нова, проте в сучасних реаліях кожен трактує її на свій смак. Що ж воно означає насправді? Як функціонують державні інститути України, в чому суть розподілу гілок влади і взагалі – що ж таке є ота сама влада? На жаль, більшість громадян цього не розуміють. Ба більше – навіть не намагаються зрозуміти, уявляючи владу як такого собі царя-батюшку, що сидить десь там Київських пагорбах і здатен на власний розсуд вирішувати всі питання.
А насправді ж державний устрій це складний механізм, а його робота – ціла наука наука. Корисна для всіх громадян, а найбільше для молоді. Яка ось-ось підросте і приїде її час ставати до керма державою. І саме з метою продемонструвати молодим, розумним, активним представникам молодого покоління механізми функціонування держави була організована цього місяця безкоштовна екскурсія учнів 10-11 класів Закарпаття до Києва. Не просто до столиці, але до самої Верховної Ради України. Де ж ще краще знайомитися з основами парламентаризму?
Як це відбувалося? Спочатку ініціативна група розповсюдила в навчальних закладах та соціальних мережах інформацію про захід і заклик до старшокласників заповнити в онлайні спеціальну анкету. В якій пропонувалося трохи розповісти про себе, а також - про своє розуміння структури державотворення, поділитися власним баченням найголовніших проблем країни, поставити актуальні питання можновладцям тощо.
Вже з заповнених анкет були відібрані 21 найцікавіша, найвдумливіша, найактуальніша. І саме їхні автори були обрані комісією до складу групи. Домовилися з батьками, познайомилися з дорослими супроводжуючими, вислухали інструктаж, сіли до вагону – і в путь!
Як один з супроводжуючих зізнаюся – відповідальність за дітей і за розпочату справу відчували всі. І певна настороженість, готовність до будь-якого варіанту подій була також у всіх. Але подальший перебіг подій виявився вдалим і перевершив найоптимістичніші сподівання. Дорогою від Ужгорода до Сваляви учні швидко перезнайомилися, встигли потоваришувати і знайти собі спільні цікаві заняття. А саме – почали грати у відому психологічну гру "Мафія". Хто з читачів ще не чув про таку – пошукайте, ознайомтеся, не пошкодуєте.
Гра ця колективна, чим більше учасників – тим цікавіше. Відтак, коли наш потяг рушив з Воловця, майже вся весела компанія тісно збилася в двох купе, звідки лунало лише щось на кшталт "Наступає ніч, місто засинає, прокидається мафія". І так до пізньої ночі!
![Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентаризму (rad01) Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентаризму (rad01)](/dist-assets/images/cap.jpg)
Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентаризму (rad01)
Пробачте нас, випадкові попутники. Ми знаємо, що у вагонах увечері треба говорити пошепки, аби нікого не турбувати. І старші групи робили все, щоб всі дотрималися цього режиму. Але... Понад 20 зацікавлених старшокласників. Нові знайомства. Цікава гра. Ну хіба ж втримаєшся?
А зранку нас зустрів Київ. В якому, цілком очікувано, було дещо холодніше, ніж у нас. Проте групу зустрів екскурсійний автобус. Сніданок відбувся в дуже цікавому закладі в самісінькому центрі столиці. Назву не напишу, щоб нас не дорікнули рекламою, але варто розповісти про ідею закладу. У цього ресторану, виявляється, аж 500 власників. Так, півтисячі людей "скинулися", зібрали кошти, обрали занедбане приміщення, привели його до ладу, встановили обладнання і таким чином з’явився справді громадський ресторан. А 80% прибутку спрямовують на розвиток міста. Кожен з залів якого носить назву одного з районів Києва. Є Поділ, є Русанівка. А нам дісталася... Троєщина. Культовий район, чи не так?
![Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентаризму (rad03) Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентаризму (rad03)](/dist-assets/images/cap.jpg)
Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентаризму (rad03)
Молодим гостям ресторан запропонував... вівсянку. Так-так! І зізнаюся, я сам, та й більшість школярів подивилися на це спочатку дещо, скажімо так, скептично. Ну не відноситься вісянка до улюблених делікатесів. Навіть така незвична, з грибами.
Проте скепсис зник з першою ложкою страви. Присягаюся, це була найсмачніша вівсянка з усіх, що я їв! Вже не знаю, якою магією користуються кухарі закладу, але точно без неї не обійшлося. Ще нас на цій Троєщині частували сирниками або панкейками з бананами і карамеллю. Теж смачно.
![Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентаризму (rad02) Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентаризму (rad02)](/dist-assets/images/cap.jpg)
Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентаризму (rad02)
А потім – екскурсія містом. Собори, пам’ятники, Майдан Незалежності, Володимирська гірка, інші видатні та історичні місця – в Києві є, на що подивитися.
Ужгородці! Ви часом любите жалітися на автомобільні затори в своєму місці. Забудьте раз і назавжди! Справжні "пробки" можна побачити саме в столиці. А от паркувальні "олені" цілком аналогічні нашим. Наприклад на фото нижче побачите червоний мікроавтобус, через "оленізм" водія якого (гикавка би го трафила) ми втратили добрих півгодини біля Золотих Воріт: наш автобус просто не міг втиснутися, а позаду вже закоркували дорогу інші авітівки.
![Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентаризму (rad10) Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентаризму (rad10)](/dist-assets/images/cap.jpg)
Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентаризму (rad10)
Проте не забуваймо, наша основна мета – знайомство з владою, тому, оглянувши відомий Будинок з химерами (Адміністрацію Президента)...
![Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентаризму (rad11) Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентаризму (rad11)](/dist-assets/images/cap.jpg)
Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентаризму (rad11)
...прямуємо просто до будівлі українського парламенту.
Тут школярів-земляків зустрів народний депутат Роберт Іванович Горват. Завдяки якому, власне, і відбулася ця поїздка.
![Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентар..., фото-10 Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентаризму (ФОТО), фото-10](/dist-assets/images/cap.jpg)
Він провів гостей по лаштункам парламенту, показав сесійний зал...
...а потім провів справжній круглий стіл, під час якого учні ставили найрізноманітніші питання, цікавилися подробицями законотворчої роботи, обов’язками депутатів і навіть прихованими від загалу нюансами.
Віддамо належне – Роберт Горват відповідав відкрито, докладно, компетентно і цим буквально підкорив екскурсантів.
– Насправді в Київ я міг поїхати скільки завгодно, – поділився з нами враженнями один з учнів, – а от потрапити до Верховної Ради, побачити все на власні очі, розпитати депутата і отримати від нього докладні відповіді і роз’яснення – це дійсно надзвичайно цікава подія.
Враженим залишився і закарпатський нардеп.
– Це справді розумні, вдумливі, перспективні діти, – прокоментував він зустріч, – те, що вони є, дає впевненість в майбутньому країни. Щиро вірю, що колись хтось з них потрапить до Ради не на екскурсію, а в якості обраного депутата. Якщо сьогодні вдалося їх надихнути – я буду дуже радий.
![Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентар..., фото-18 Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентаризму (ФОТО), фото-18](/dist-assets/images/cap.jpg)
І хоча розмова тривала досить довго, часу все одно не вистачило, щоб обговорити всі питання, які цікавили закарпатських старшокласників. Відтак просто в залі парламенту народилася ідея провести ще одну зустріч. Цього разу вже в Закарпатті, на природі. І поєднати приємне з корисним – наприклад, навести порядок і прибирати сміття десь на природі. А потім, за бограчем (ну як без цього в Закарпатті?) продовжити спілкування.
На тому й домовилися. Зазначу, що на зворотньому шляху у вагоні було значно тихше: день був переповнений враженнями, емоціями, та й подолали пішки чималу загальну відстань, тож повечеряли піццою і позасинали під стукіт колес доволі швидко.
![Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентаризму (rad17) Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентаризму (rad17)](/dist-assets/images/cap.jpg)
Купейна мафія, вівсянка на Троєщині і лаштунки парламентаризму (rad17)
Що ж, чекаємо продовження!
P.S. Обід в легендарній їдальні Верховної Ради, зізнаємося, вразив не дуже. "Столовка як столовка"...
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:00
Вчора
09:00
25 липня
Lights&Dreams: В Ужгороді з'явився ще один казковий замок
Новини компаній
11:00
24 липня
18:50
23 липня
ТОП новини
Оголошення
07:29, 17 липня
14:58, 15 липня
2
19:35, 24 липня
11
live comments feed...