В Ужгороді розпочали «Київський діалог» (ФОТО)

У середу, 5 червня, в Ужгороді у культурно-історичному центрі «Совине гніздо» стартував проект «Київський діалог». Ініціатива, підтримувана Міністерством закордонних справ Німеччини, покликана створити комунікативні містки як між громадами всередині Закарпаття, так і між регіонами України.

Проект триває вже 15 років, однак Закарпаття залучили до участі вперше. За словами організаторів, проводити навчальні та інтеграційні заходи лише у столицях чи великих містах дуже тісно, і межі в усіх аспектах варто розширювати. Так область потрапила до учасників платформи, а міста Перечин, Іршава, Тячів, Хуст та Виноградів безпосередньо долучаться до навчання. Партнером у реалізації цілей програми для Ужгорода стане приазовське місто Маріуполь.

«З чотирьох напрямків проекту на Закарпатті на даному етапі буде реалізовано молодіжну політику. У п’яти населених пунктах області проект покликаний сприяти взаємодії молоді та органів місцевого самоврядування, допомогти активним молодим людям комунікувати між собою, обмінюватися досвідом тощо. Такі ж цілі реалізовуватимуться у містах Приазов’я, а містом-партнером для Ужгорода обрано Маріуполь. Ми спробуємо довести, що спілкуватися з владою можна з допомогою проектного підходу через такі майданчики, як молодіжні ради. Наше бачення – відійти від обговорення проблем на користь спільної діяльності задля їхнього вирішення», – розповів у коментарі «Сайту міста Ужгород» регіональний координатор проекту Микола Яцков.

Молодь навчать формувати покрокову стратегію вирішення локальних проблем, які хвилюють громади їхніх міст та селищ. Процес охопить етапи від ідентифікації проблеми, бачення її вирішення до побудови відповідного плану дій, формування бюджету і пошуку ресурсів. Такими ресурсами М. Яцков назвав безпосередньо мешканців громади, владу, яка формує місцевий бюджет, місцевий бізнес та, за необхідності, донорські організації. Навчання, тренінги, зустрічі із вітчизняними та закордонними фахівцями, майстер-класи із підготовки і реалізації проектів – активна молодь із міст-учасників «Київського діалогу» отримає можливість скористатися міжнародним досвідом громадської участі у розвитку своїх громад.

Під час першої зустрічі в Ужгороді відбулася публічна дискусія «Кліматичні виклики для регіону та план адаптації: роль молоді», участь у якій взяли координатори проекту з Закарпаття, Києва, Берліну, зокрема, й депутатка Європейського Парламенту Ребекка Гармс.

Довідково: «Київський Діалог» – це унікальна німецько-українська платформа для діалогу та обміну досвідом, яка об’єднує фахівців зі сфери політики, бізнесу, медіа та громадянського суспільства Німеччини та України для сприяння демократичному розвитку нашої держави.

Київський діалог співпраця обмін досвідом
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
64 перегляди в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі