• Головна
  • Шкіра як полотно для портрета: львівський митець Микола Струс презентував в Ужгороді виставку своїх робіт (ФОТОРЕПОРТАЖ)
22:25, 5 червня 2019 р.

Шкіра як полотно для портрета: львівський митець Микола Струс презентував в Ужгороді виставку своїх робіт (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У середу, 5 червня, у залі Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту львівський художник Микола Струс презентував виставку авторських полотен «Світло в тобі». Унікальність представлених робіт полягає у тому, що всі вони виконані на шкірі.

Шкіра як полотно для портрета: львівський митець Микола Струс презентував в Ужгороді виставку своїх робіт (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-1

Про творчість, дизайн одягу, шлях до «шкіряного» живопису і секретну фарбу художник розповів в інтерв’ю «Сайту міста Ужгород».

– Як з’явилася ідея звернутися до такого матеріалу, як шкіра, для створення художніх полотен?

– Я малюю, скільки себе пам’ятаю. Йдеться про акрил, олію, акварель… Однак останні 30 років я займаюся одягом – створюю його зі шкіри. Так як було багато залишків матеріалу, то почав думати, як його корисніше використати. Були спроби створювати поробки, аплікації, декор для одягу… Але згодом від розпису на шкіряному одязі я прийшов до картин – живопису. І таких робіт маю вже понад сотню. Всі вони створені протягом останніх півтора року.

– А що вам ближче – дизайн одягу чи образотворче мистецтво?

– По суті і перше, і друге – це мистецтво. Я балансую між цими захопленнями. За фахом я художник-вітражист, але відчув, що вітраж не дуже мені імпонує. Потім мене надихнуло створення одягу зі шкіри. Цьому я навчався сам, також брав приватні уроки у майстрів в Берліні. Та останні два роки я майже повністю занурився у живопис.

Шкіра як полотно для портрета: львівський митець Микола Струс презентував в Ужгороді виставку своїх робіт (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-2

– А яку фарбу використовуєте для створення таких виразних картин?

– Фарба – це моя таємниця, яку я не розголошую. Дійсно, я довго шукав правильну формулу, консистенцію фарби та техніку її нанесення, щоб вона трималася на шкірі, а картини добре зберігалися. Як бачите на роботах, мої експерименти виявилися вдалими. Попри те, що я провожу майстер-класи з живопису, але фарба залишається моїм авторським секретом.

– Хто з відомих особистостей першим з’явився на портреті?

– Кузьма. Ця картина народилася о 4 ранку за два роки після трагедії. Це моя улюблена робота, яку я ніколи не продам. Взагалі у колекції є кілька портретів із зображенням Андрія Кузьменка. Я дуже поважав його як співака і як людину. Його портрет – це моє власне бачення Кузьми. Образ народився під час мого діалогу із загиблим кумиром. Також доволі близький мені портрет Сальвадора Далі. Він там доволі впізнаваний, але я особисто бачу у тому божевільному образі самого себе. І ця картина теж не продається.

Серед героїв картин – і світові зірки, й українські митці, і герої сучасної України, її захисники. Полотна Миколи Струса – це живі історії, з емоціями і характерами. Чого лиш варті очі, які автор наповнив світлом і життям. У ці очі хочеться дивитися, а з образами розмовляти. Це унікальна можливість – зануритися у діалог з Джоном Ленноном, Сальвадором Далі, Папою Іоанном Павлом ІІ… А поруч з ними наші герої – Сергій Нігоян, Аміна Окуєва, Василь Сліпак, Любомир Гузар, Кузьма Скрябін, Богдан Ступка, Ліна Костенко…

Художник говорить, що «Світло в тобі» – то саме про очі, про зв’язок і сприйняття образу, відчуття тих емоцій, які живуть в людях і які люди дарують оточуючим.

Окрім портретів знаменитостей закарпатці одними з перших побачать полотна нової експозиції автора – жіночі образи в українських строях різних регіонів. Виставка ж «Світло в тобі» триватиме в Ужгороді до 19 червня, а далі попрямує за кордон – у Німеччину та Австрію.

Автор, фото: Катерина Ірха

Шкіра як полотно для портрета: львівський митець Микола Струс презентував в Ужгороді виставку своїх робіт (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-3

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мистецтво #картини #шкіра #Микола Струс #виставка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...