• Головна
  • Виставка Артура Тиводара в Ужгороді: Пам'ятати, щоб творити сьогодення
15:08, 18 травня 2019 р.

Виставка Артура Тиводара в Ужгороді: Пам'ятати, щоб творити сьогодення

У Закарпатському музеї народної архітектури і побуту триває виставка ужгородського  художника Артура Тиводара, яка відкрилася 15 травня.

fe14cc1-12401-.jpg

fe14cc1-12401-.jpg

У назві виставки «Мнемосіна» автор закодував певний філософський задум, структуру і тематику експозиції. Адже Мнемосіна – у давньогрецькій філософії - богиня пам’яті. Саме пам'ять як вагома частина сьогодення є основою пропонованої митцем виставки. Всі роботи адресовані конкретним людям: поетам, мислителям, друзям та рідним автора.

Основу експозиції складають твори з проектів “Stella” («пам'яті моєї мами») - 2016 р., галерея “Арт Шик” м. Вінниця; “Декілька крапель роси” ( присвята святій Терезі з Лізьє) - 2017 р., мистецький центр ВНТУ м. Вінниця; “Розмова” - 2018 р., галерея “Голубая гостиная” м. Санкт - Петербург (виставковий зал спілки художників Санкт-Петербурга), “Мнемосіна” («пам'яті мого друга, видатного українського вченого професора Володимира Прокоповича Кожем’яки) - 2018 р., мистецький центр ВНТУ, м. Вінниця.

Артур Тиводар уродженець селища Тересва Тячівського району, живе та працює в Ужгороді. Як митець, сформувався в творчій майстерні народного художника України Івана Шутєва.

-  Дотепер митець виносив на суд глядачів свої роботи більше, ніж три десятки разів – його персональні виставки завжди мали добрий відгук у поціновувачів мистецтва. Неодноразово він представляв свій творчий доробок й у виставкових залах ужгородського скансену, - розповідає директор Закарпатського музею народної архітектури і побуту, кандидат істричних наук Василь Коцан. - Нам приємно, що саме напередодні професійного свята – Міжнародного дня музеїв - у залах нашого музею триває ця виставка.

До речі, на відкритті виставки Василь Коцан наголосив на тому, що Артур Тиводар, хоча не вперше презентує свої роботи у скансені, але кожного разу показує поціновувачам образотворчого мистецтва щось нове. Робити це йому дозволяє й матеріал, з яким він працює в різних напрямках: живопис, іконопис, роботи зі шкіри з використанням каменів-самоцвітів. Як у живописних, так і в високодуховних і водночас містичних сакральних роботах зі шкіри кожен з відвідувачів музею зможе знайти щось своє, побачити якусь родзинку, певний елемент, який запам’ятається надовго.

Про давню співпрацю музею та митця, його творчість, постійний пошук нових ідей у мистецтві говорила колишній директор ужгородського скансену Габріела Андял.

Усі присутні відмітили професійну майстерність автора, його своєрідний підхід до різних жанрів мистецтва.

Хто бажає ознайомитися з творчістю митця, запрошуємо до музею. Оглянути експозицію можна буде до 2 червня включно, повідомляє прес-служба Закарпатського музею народної архітектури і побуту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ужгород #виставка #Тиводар
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...