• Головна
  • На Закарпатті вперше провели гастрономічний фестиваль бринзи (ВІДЕО)
21:32, 13 травня 2019 р.

На Закарпатті вперше провели гастрономічний фестиваль бринзи (ВІДЕО)

Перегони та конкурс краси – на Закарпатті вперше обирали найспритнішу та найкрасивішу вівцю. Таким чином організатори фестивалю Бринза Хустщини намагались привернути увагу туристів та фахівців справи до традиційної закарпатської професії  — вівчарства. У запеклій боротьбі в кілька етапів найшвидшою стала овечка Малесса, яку нагородили медаллю. Її господар отримав спеціальний приз від організаторів. Оплесками обирали  найкрасивішу вівцю. Перемогу святкувала овечка Ваклесса.

Тричі на день подоїти отару для вівчаря Степана Поповича справа звична. Цим він займається майже 30 років. Сьогодні отара  налічує 140 тварин і кожна для нього особлива.

Степан ПОПОВИЧ, вівчар с. Горінчево

Усі мої любимі вівці, бо так, як у батька діти, всі мусять бути, як в родини , то не може бути а один май дорогий, а єден май такий

Фестивалів, де продають продукцію вівчарства на Закарпатті чимало, а от з популяризацією професії, з численними тематичними майстер-класами майже нема. Бажаючих подивитися на процес доїння отари, закваски та варіння сиру на околиці села Горінчево зібралось багато.

Вікторія КНИШ, сировар з Львівщини

Загалом за позитивом приїхали, дуже гарна погода, дуже гарні враження, фантастичні тваринки, чудові собаки, зараз будемо долучатися до процесу варки сиру

З 50 літрів молока вівчарі зварили 8 кілограм сиру. Поки свіжий сир готувався сировари відкривати таємницю вироблення бринзи.

Мирослава ПОПОВИЧ, сировар

З такого сиру робиться, що уже має дірочки вистояні, він кришиться або руками, або м’сорубкою, або на терці його труть і потім його складають  у такі щоб були, великі такі і прикладають щоб був прес і воно вистоюється від трьох тижнів до місяця

Хустські активісти об»єднались в асоціацію вівчарів та сироварів і тепер спільно працюють аби справа дідів та прадідів не занепала.

Інна ПРИГАРА, організатор фестивалю Бринза Хустщини

Ми намагаємося показати це, пояснити і підняти ціну на бринзу, для того, щоб вівчарі могли краще жити, заробляти і зробити професію вівчаря престижною, щоб молодь долучалась і щоб молоді не було соромно сказати –я вівчар

Протягом двох фестивальних днів організатори навчали охочих вівчарському ремеслу, ділилися рецептами виготовлення карпатських сирів, провели численні дегустації, сирні перформанси та майстер класи для дітей і дорослих.

Більше дивіться в сюжеті Ужінформ:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бринза #фестиваль #вівці
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...