
09:30, 4 травня 2019 р.
На Закарпатті розквітла Долина нарцисів (ФОТО)
Розквітла Долина нарцисів біля міста Хуст на Закарпатті. Це заповідна територія, яку навіть охороняє ЮНЕСКО. Користувачі соцмереж діляться квітковими фото з цієї долини.

Ðолина наÑÑиÑÑв на ÐакаÑпаÑÑÑ 2019
У долині квітнуть найбільше у Середній Європі нарцисів вузьколистих. Окрім цих квітів, там ростуть ще понад 400 видів рослин.
У період масового цвітіння долина вкривається майже суцільним білим килимом квітучих нарцисів. Помилуватися квітами приїжджають чимало туристів з усієї України.








Як з’явилася Долина нарцисів?
Поява долини пов'язана з льодовиковим періодом. Деякі вчені гадають, що тоді сталися певні геологічні катаклізми і з гір сповз величезний шмат землі разом з унікальними рослинами. Після сходу льоду з гір стікало багато води. Через це відбулася акліматизація, що сприяло цвітінню і поширенню нарцисів.
За часів Австро-Угорщини місцевість належала до лісництва і пильно охоронялася. Там діяли навіть обмеження на випасання худоби.
А от за радянських часів долину хотіли переорати, щоб вирощувати сільськогосподарські культури. Заповідник осушували і через це суттєво змінився рослинний покрив. Було знищено 50 гектарів нарцисів. І тільки після цього оранку припинили та передали територію з нарцисами заповідному масиву Карпатського біосферного заповідника.
Читайте також: Не сакурами єдиними: 27 ідей для весняного відпочинку на Закарпатті
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:00
Вчора
Шок-ціни на меблі в Ужгороді: купуйте вигідно, а не дорого
Новини компаній
17:00
Вчора
11:00
24 квітня
Фонд Андрія Матюхи допоміг втілити міжнародну мистецьку ініціативу «ORIGAMI for UKRAINE» у столиці
Пресреліз
16:00
22 квітня
17:41
21 квітня
16:34
21 квітня
14:51
21 квітня
Оголошення
18:22, 19 квітня
118
01:47, 24 квітня
10:02, Вчора
129
13:52, 23 квітня
08:00, 24 квітня
live comments feed...