10:00, 30 квітня 2019 р.
Світлий вівторок - третій день Великодніх свят. Традиції та цікаві факти
Великодній тиждень вважається найбільш радісним у році для християн і має особливе значення.
Так, згідно з народним звичаєм, у вівторок, який називають Світлий вівторок, жінки вже починають ходити в гості, а їх чоловіки в цей день не відвідують рідних. Але ці традиції відходять і їх практично не дотримуються. Все частіше в гості приходять сім`ями.
Чого не можна робити на свято
У храмах залишаються відкритими Царські врата з початку пасхальної заутрені до початку вечірнього богослужіння у Світлу Суботу. Стоять в храмі можуть бачити все, що відбувається у вівтарі в будь-який момент служби. Відкриті Царські Врата — це образ Гробу Господнього, від якого ангел відвалив камінь.
На Великодньому тижні скасовуються земні поклони. Свята седмиця – тиждень, у якої немає пісних днів. Традиційні одноденні пости в середу і п’ятницю скасовуються.
Звичайне домашнє молитовне правило замінюється годинами Великодня — кількома короткими і радісними богослужебними текстами, що прославляють Воскресіння Христове.
Не дивлячись на те, що Великий піст вже закінчено, на Світлій Седмиці не відбувається вінчання. Пояснюється це тим, що у великодні дні у всіх християн є одна величезна спільна радість — Воскресіння Христове.
Всю Світлу Седмицю близько відкритих Царських врат стоїть особливий хліб — артос.
Також не можна сумувати і сваритися з оточуючими людьми протягом Світлої седмиці, найбільш радісною тижня для християн.
Незважаючи на закінчення Великого посту, священики не рекомендують вживати багато алкоголю на Великдень і в Світлу седмицю в цілому. Єдине, що дозволено пити – вино, а від горілки та інших алкогольних напоїв варто утриматися.
Найосновніша заборона стосується роботи. Працювати на Великдень забороняється. Винятком є випадки, коли робочий час у людини встановлено за графіком. Заборона поширюється в основному на роботу по будинку і у дворі.
На Великдень не можна скупитися, потрібно бути щедрими і ділитися їжею з потребуючими людьми. Щедрість повинна виходити від серця, здійснювати благодійність треба з посмішкою на обличчі і в душі не шкодувати зайву копійку або шматок хліба для бідних людей.
Великодній вівторок вважається Днем господаря
У цей день важливо показати свою гостинність родичам, сусідам та друзям. Не можна жаліти одне одному їжі та потрібно обмінюватися приємними новинами.
Цього дні селяни провідують озимі посіви. Привітавши ниву з Великоднем, вони сідають на узбіччі, їдять свячене й закопують крашанку – щоб добре земля родила. Потім відбуваються масові гуляння. Як другого, так і третього великоднього дня дівчата водять хороводи – танцюють, співають, влаштовують гойдалки та інші забави. Якщо в понеділок обливають водою переважно хлопці, то у вівторок це роблять дівчата.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:59, Вчора
18:59, Вчора
12:03, 2 грудня
18:59, Вчора
18:59, Вчора
live comments feed...