• Головна
  • В Ужгороді працівники медичної сфери та освітніх закладів мають пройти щеплення
18:02, 24 квітня 2019 р.

В Ужгороді працівники медичної сфери та освітніх закладів мають пройти щеплення

На засiданнi протиепiдемiчної комiсiї в Ужгородськiй мiськрадi, що вiдбулося днями, йшлося про ситуацiю iз захворюванiстю на кiр. У зв'язку з iнтенсивними темпами поширення недуги, за рiшенням комiсiї, щеплення мають зробити всi працiвники медичних та освiтнiх закладiв, оскiльки вони контактують зi значною кiлькiстю осiб, що в групi ризику. Також наголошувалося, що вiдповiдно до ст. 15 Закону України "Про захист населення вiд iнфекцiйних хвороб" дiти, яким не зроблено щеплення, не можуть вiдвiдувати школи, садочки, iншi освiтньо-виховнi заклади, оздоровчi табори тощо, iнформує прес-служба мiськради.

Начальник управлiння охорони здоров'я Ужгородської мiської ради Василь Решетар зазначив, що особливої уваги та впровадження невiдкладних заходiв потребує ситуацiя iз поширення захворювань кором серед школярiв та вихованцiв дитсадкiв мiста, тому вирiшувати її потрiбно комплексно, спiльно з управлiнням освiти.

Лiкар-епiдемiолог Ужгородської мiськрайонної фiлiї ДУ "Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України" Свiтлана Оберемко навела статистичнi данi: iз листопада 2017 року, коли ускладнилася ситуацiя з кором, у мiстi захворiло 637 осiб, iз них 53,9% дiтей. iз загальної кiлькостi захворiлих щеплення мали 8,9%, при цьому 40% iз них – iз порушенням календаря щеплень. Невакцинованих захворiло 53,3%, а у решти – 30,3% – вiдсутнi документально пiдтвердженi данi про щеплення, що оцiнюється як нещепленi особи.

У i кварталi 2019 року зареєстровано 218 випадкiв захворювання на кiр, дiтей хворiло вдвiчi менше – 38,9%, натомiсть зросла питома вага захворiлих дорослих (2019 р.– 61,1% ; 2018р. – 27,5%). i знову – бiльшiсть захворiлих не мали щеплень або ж документальних пiдтверджень, що вони були зробленi.

За пiдсумками 1 кварталу цього року план щеплень у вiцi 1 рiк виконано на 28%; у вiцi 2 роки i старше – 48%; ревакцинацiя у 6 рокiв – 34,9 % у 7 рокiв i старше 50%. Позапланово проти кору щеплено 428 осiб, а загалом – 1768.

Головний лiкар комунального неприбуткового пiдприємства "Ужгородський мiський центр ПМСД" Тетяна Козак зазначила, що кiлькiсть вiдмов батькiв вiд щеплень, незважаючи на роз'яснювальну роботу лiкарiв первинної медичної ланки, залишається високою. Наголошувалося, що у разi медичних протипоказiв до щеплень дитина приймається до закладу за рiшенням лiкарської консультативної комiсiї.

Усi, хто не вакцинувався вiдповiдно до календаря щеплень, може це зробити безкоштовно у будь-якiй сiмейнiй амбулаторiї мiста. Крiм того, школярi можуть отримати щеплення у медичному кабiнетi у навчальному закладi.

Джерело

Читайте також: На Закарпатті зафіксовано нову хвилю кору (ВІДЕО)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Закарпаття #щеплення #медики
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...