• Головна
  • В Ужгороді подали петицію з вимогою зупинити знищення зелених насаджень - триває збір підписів
10:48, 24 квітня 2019 р.

В Ужгороді подали петицію з вимогою зупинити знищення зелених насаджень - триває збір підписів

На одну із найболючіших тем Ужгорода - знищення зелених насаджень - ужгородці зареєстрували петицію. Авторами стали Колесник Олег, який є кандидатом біологічних наук, Ровняк Олександр та Войтехович Сюсько. 

Як вони описують проблему - загальна загазованість, погіршення екології, глобальне потепління та ряд інших факторів призводять до погіршення екології і стрімкого росту температури повітря в містах. В літні місяці, коли повітря перегрівається насамперед через бетонні, асфальтові, кам’яні споруди та викиди автотранспорту в місті, якість життя його мешканців значно погіршується. Звичайна прогулянка у обідній час може стати справжнім випробуванням. Більше того, такі умови становлять значну загрозу здоров'ю населення міста, насамперед для літніх та хворих людей.

Чи не єдиний ефективний вихід зменшити цю, часто смертельну, загрозу населенню міста, це збільшення площ зелених насаджень та підтримання в належному стані вже існуючих. Крім суто екологічного впливу, міські рослини мають величезне історичне, естетичне та рекреаційне значення.

Замість дбайливого ставлення до зелених легень міста, комунальні структури влаштували "лісоповал" на наших вулицях. 

Нагадаємо, в Ужгороді сталась скандальна обрізка дерев на Православній набережній, яка виявилась незаконною

Який вихід із критичної ситуації - насамперед, необхідно вдосконалити послуги санітарної обрізки, яка має стати одним з повноважень професійного арбориста, як це практикується в містах розвинених європейських країн. Формувальну обрізку на деревах, що мають понад 30 років ми пропонуємо заборонити, оскільки в такому віці формувати крону вперше вже пізно, а зрізи понад 5 см в діаметрі повільно вбивають рослину. Однозначно, необхідно заборонити топінг без поважних причин (загроза ЛЕП, міським комунікаціям тощо). Якщо дерево відживає свій вік, то його треба або фахово лікувати (якщо це можливо), або зрізати повністю і посадити нове з дотриманням усіх вимог.

Висунуті вимоги:

  • 1. Розробити локальний нормативний документ щодо порядку закупівлі послуг з обрізки, контролю якості наданих послуг та відповідальності замовника і виконавця за порушення з дотриманням чинного законодавства (до прикладу, наказ 10.04.2006 N 105 “Про затвердження правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України”).
  • 2. Провести навчання і сертифікувати арбористів для проведення санітарної обрізки дерев і залучати та допускати до роботи лише кваліфікованих спеціалістів.
  • 3. Налагодити співпрацю (комунікацію) муніципальних структур з мешканцями міста та фаховими колами з питань озеленення: інформувати про плани стосовно обрізок, консультуватися з фахівцями, пропагувати цінність міського озеленення та правильні підходи до утримання зелених насаджень.
  • 4. Розробити і затвердити програму спостереження і догляду за деревами, топінг на яких вже проведено.
  • 5. Провести інвентаризацію зелених насаджень міста з застосуванням сучасних методик. На основі результатів інвентаризації розробити програму збереження, відновлення та розширення площ зелених насаджень м.Ужгорода. 

Для повного ознайомлення з поданою петицією та підтримки ви можете перейти за посиланням та підписати її: https://e-dem.in.ua/uzhgorod/Petition/View/31?fbclid=IwAR0WGMvE1oRU78X-_xg-klE1E7bMLo8V3a639r9FTMIYFSWRcYzvzN0DMyo

Фото із соцмережі: 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#петиція #знищення зелених насаджень #Ужгород
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...