• Головна
  • Менше ніж за тиждень в одному із сіл Закарпаття загинуло 50% медоносних карпатських бджіл (ВІДЕО)
14:37, 18 квітня 2019 р.

Менше ніж за тиждень в одному із сіл Закарпаття загинуло 50% медоносних карпатських бджіл (ВІДЕО)

У селi Гать на Берегiвщинi Закарпатської областi масово гинуть бджоли. Мiсцевi жителi пiдозрюють: причина в тому, що одне з мiсцевих фермерських пiдприємств обробило поля шкiдливими пестицидами.

Протягом 3 днiв на 5 пасiках померло вiд 20 до 50% медоносних карпатських бджiл. 

Найбiльшi втрати у бджоляра Миколи Калiя. Пасiчник займається розведенням медоносних комах понад 30 рокiв. У його господарствi понад 100 бджолиних сiмей. Вiн розповiв, що цьогорiч вперше загинула майже половина.

Бджоляр пiдозрює, що причиною загибелi комах є одне з фермерських господарств, яке обробило поля шкiдливими пестицидами. Вiн зауважив, що обробку проводили навiть за допомогою лiтака.

З проблемою загибелi зiткнулись й iншi пасiчники села. Вони повiдомили, що таке трапляється щовесни, з початком обробiтку полiв. Але в таких масштабах вперше.

З проблемою мiсцевi пасiчники звернулись до керiвництва села. Сiльський голова iштван Локiта сказав, що довести причетнiсть агрофiрми неможливо, як i вiдстежити куди саме лiтають бджоли.

Директор сiльськогосподарського пiдприємства, яке звинувачують пасiчники запевнив, що посiв поблизу села ще не розпочинали. i поля ще нiчими не оброблялись.

Тим часом селяни побоюються, що їх пасiки пiд загрозою та збираються передати загиблих бджiл на експертизу, щоб дiзнатися причину масової загибелi.

Більше у сюжеті:

Джерело

Читайте також: У центрі Ужгорода стартував фестиваль "Медовий спас"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Закарпаття #пасіка #бджоли
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...