• Головна
  • ПРООН обрало патрульних Закарпаття, щоб вони навчили колег з Донбасу ефективно взаємодіяти з населенням
11:10, 12 квітня 2019 р.
Надійне джерело

ПРООН обрало патрульних Закарпаття, щоб вони навчили колег з Донбасу ефективно взаємодіяти з населенням

З понеділка на Закарпатті триває навчальний візит, де патрульні Закарпаття розповідали і демонстрували правоохоронцям й представниками громадськості Донецької та Луганської областей про місцеві проекти поліцейських – йшлося, передусім, про заходи, спрямовані на покращення взаємодії поліції та суспільства. Про обмін досвідом і говорили сьогодні в Ужгородському прес-клубі.

Як зазначила речниця патрульної поліції Закарпаття Марія Туряниця, такий захід з обміну досвідом проводиться уже втретє. І у травні цього року планується четвертий. Поточний тиждень з обміну досвідом  - "Інноваційні форми взаємодії поліції та громадськості на прикладі діяльності УПП в Закарпатській області" – відбувається у рамках програми ПРООН «Відновлення та розбудова миру».

Жанна Чмут, представник програми ПРООН Відновлення та розбудова миру, розповіла, що під час аналізу різних регіонів в Україні, де найкраще налагоджений зв’язок між громадою і поліцією, з’ясувалося, що це – саме Закарпаття. Тому наша область булаобрана як приклад, як модель розбудови взаємодії поліції з населенням. Валерій Найман, заступник начальника УПП в Закарпатській області, зазначив, що програмабула насичена: 8 квітня приїхали представники зі сходу країни, і програма буквально була розписана по хвилинах. Наша програма була спрямована на розбудову сталого діалогу, налагодження тісної співпраці з громадою. Основні проекти, з якими ми знайомили колег, це - «Шкільний патруль», «Паркова поліція», «Вікенд з копами», «Кава-ланч з начальником УПП», «Автошкола» (коли водій навчається водінню разом з представником патрульної поліції) тощо.  Ішлося про співпрацю з колегами з інших країн – наприклад, з Чехії, Словаччини та Угорщини.  Також патрульні розповіли, що активно використовують відеороз’яснення – це теж покращує розуміння громадою функцій поліції та підвищує ефективність взаємодії патрульних і населення.

Тетяна Красько, секретар Новгородської селищної ради (Донецька область) та очільниця делегації з Донеччини та Луганщини розповіла, що під час спілкування з населенням з’ясувалося, що зараз громадяни, які почуваються у відносній безпеці, вважають, що це відбувається лише завдяки ним самим. Тобто, на їх думку, ні поліція, ні ДСНС, ні місцева влада жодної участі в організації безпеки не беруть. Усе це, на думку пані Тетяни, відбувається через низьку поінформованість, через погану взаємодії цих структур із населенням. Зараз питання війни трохи стишилося, тому тепер пора думати над тим, як розбудовувати мир на цих територіях. На думку Тетяни Красько, досвід Закарпаття варто впроваджувати на території усієї країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#навчання #патрульні Закарпаття #обмін досвідом
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...