• Головна
  • Пеня за комуналку: з 1 травня закарпатці оплачуватимуть компослуги за новими правилами
16:36, 11 квітня 2019 р.

Пеня за комуналку: з 1 травня закарпатці оплачуватимуть компослуги за новими правилами

1 травня 2019 року набуває чинностi новий Закон України  Про житлово-комунальнi послуги. Таким чином вводиться в дiю реформа житлово-комунального господарства, а для українцiв цi змiни принесуть ряд важливих нововведень. Як зазначається на офiцiйному сайтi ВР,  введення в дiю нового закону  Про житлово-комунальнi послуги вiдбудеться 1 травня поточного року зi  змiнами, внесеними згiдно iз Законом № 2454-VIII вiд 07.06.2018, ВВР, 2018, № 23, ст.211.

Документ, зокрема,  врегулює вiдносини, що виникають у процесi надання та споживання житлово-комунальних послуг.

Вiдтак, на українцiв очiкує ряд нововведень. Серед основних законодавчих новацiй слiд зауважити на наступному: – споживачi будуть зобов’язанi забезпечити представникам виконавця комунальної послуги доступ до свого житла; – надання комунальної послуги зможуть обмежити (крiм електроенергiї i газу) в разi непогашення в повному обсязi заборгованостi за спожитi комунальнi послуги протягом 30 днiв з дня отримання споживачем попередження вiд виконавця.– боржникам нараховуватимуть пеню в розмiрi, встановленому в договорi, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмiр пенi не може перевищувати суми боргу. Пеню почнуть нараховувати з першого робочого дня, наступного за останнiм днем граничного строку внесення плати. При цьому пеня не нараховується за умови наявностi заборгованостi держави за наданi населенню пiльги i субсидiї або наявностi у споживача пiдтвердженої заборгованостi по зарплатi; Разом iз цим, в новому Законi прописано й те, що споживачi зможуть скаржитись на погану якiсть комунальних послуг, а також вимагати грошове вiдшкодування.

Водночас, слiд зазначити, що згiдно з новим Законом, iстотними умовами договору про надання послуг з управлiння багатоквартирним будинком будуть наступнi пункти:

1) перелiк послуг;

2) вимоги до якостi послуг;

3) права i обов’язки сторiн;

4) вiдповiдальнiсть сторiн за порушення договору;

5) цiна послуг;

6) порядок оплати послуг;

7) порядок i умови внесення змiн до договору;

8) строк дiї договору, порядок i умови продовження дiї та розiрвання договору

Крiм того, у прикiнцевих та перехiдних положеннях нового Закону не оминули й питання повiрки лiчильникiв, вузлiв облiку:

“Перiодична повiрка засобiв вимiрювальної технiки (результати вимiрювань яких використовуються для здiйснення розрахункiв за спожитi електричну енергiю i газ) проводиться за рахунок тарифiв на електро- i газопостачання. Перiодична повiрка засобiв вимiрювальної технiки (результати вимiрювань яких використовуються для здiйснення комерцiйних розрахункiв за спожитi теплову енергiю i воду) проводиться за рахунок внескiв за обслуговування вузлiв комерцiйного облiку, встановлених вiдповiдно до Закону України “Про комерцiйний облiк теплової енергiї та водопостачання”.

Перiодична повiрка, обслуговування та ремонт (у тому числi демонтаж, транспортування i монтаж) вузлiв облiку, що забезпечують iндивiдуальний облiк споживання теплової енергiї та води в квартирах (примiщеннях) будинку, здiйснюються за рахунок власникiв таких вузлiв облiку, якщо iнше не встановлено договором, а у разi укладення спiввласниками багатоквартирного будинку iндивiдуальних договорiв про надання вiдповiдної комунальної послуги перiодична повiрка, обслуговування та ремонт (у тому числi демонтаж, транспортування i монтаж) таких вузлiв облiку забезпечуються виконавцем комунальної послуги за рахунок плати за абонентське обслуговування, встановленої вiдповiдно до Закону України “Про житлово-комунальнi послуги”, – сказано в текстi документу.

З повним текстом Закону можна ознайомитися за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Закарпаття #компослуги #тарифи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...