• Головна
  • Угорщина відстоює права нацменшин Закарпаття, погрожуюючи Україні ізоляцією
20:37, 10 квітня 2019 р.

Угорщина відстоює права нацменшин Закарпаття, погрожуюючи Україні ізоляцією

Голова парламентського комiтету iз питань закордонних справ Жолт Неймет пiд час круглого столу в Будапештi заявив, що "Україна повинна призупинити дебати щодо свого мовного законопроекту i прийняти закон, що вiдповiдатиме європейським нормам i не обмежує прав нацiональних меншин".

Неймет стверджує, що законопроект, який планують прийняти в Українi, викликає занепокоєння, i стверджує, що вiн обмежить використання мови нацiональних меншин навiть у приватному життi. Вiн зауважив, що Угорщина проти цього законопроекту, який, за його словами, створює додаткову напругу, створену iншим законом - а саме Законом "Про освiту".

За словами угорського парламентаря єдиним способом вирiшення цього є щоб Україна подала свiй законопроект до Венецiанської комiсiї i почекала коли вона оприлюднить свою думку. Ізоляцiя не може бути в iнтересах України, — зазначив Неймет. — Якщо iснує шлях до миру, i якщо є перспектива у iнтеграцiї до Заходу, це може бути лише через повагу до людини, а зокрема, до прав меншин.

Вiн також сподiвається, що за результатами 1-го туру президентських виборiв в Українi, є пiдстави сподiватися, що Україна "може вийти на новий шлях вiдносно своїх мiжнародних зв'язкiв", а саме врегулювати власнi геополiтичнi конфлiкти i збудувати внутрiшньополiтичну дiяльнiсть на дотриманнi прав меншин.

Неймет впевнений, що позицiя Угорщини щодо України має значну пiдтримку у Парламентськiй Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Вiн вiдзначив, що понад 80% учасникiв цього органу пiдтримали резолюцiю, що засудив український закон про освiту i закликав Київ звернутися до Венецiанської комiсiї з цього питання.

Також Неймет висловив сподiвання, що у цiй резолюцiї не буде необхiдностi пiсля президентських виборiв в Українi.

Читайте також: Закарпатським вчителям розкажуть, як правильно викладати українську для нацменшин

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Закарпаття #Угорщина #найменшини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...