• Головна
  • Завдяки глюкометру майже у 8 тисяч закарпатців було виявлено діабет на ранній стадії
15:11, 10 квітня 2019 р.

Завдяки глюкометру майже у 8 тисяч закарпатців було виявлено діабет на ранній стадії

Минулого року дiагноз цукрового дiабету на доклiнiчних стадiях встановили у 7 900 пацiєнтiв. Це означає, що майже 8 тисяч жителiв Закарпаття зможуть уникнути важких ускладнень. Такими є результати полiпшеного доступу до якiсних послуг - у тому числi завдяки новому обладнанню.

У 2018 роцi для закладiв охорони здоров’я Закарпаття придбали 200 глюкометрiв в рамках реалiзацiї в областi спiльного проекту Свiтового банку та МОЗ України «Полiпшення охорони здоров’я на службi у людей». Вони доступнi в амбулаторiях загальної практики - сiмейної медицини, де працюють сiмейнi лiкарi, терапевти i педiатри. Тести для визначення рiвня глюкози в кровi входять до гарантованого державою пакету послуг первинної допомоги i є абсолютно безоплатними для пацiєнтiв. Порадьтеся зi своїм лiкарем, чи треба вам пройти такий тест.

Щорiчний профiлактичний огляд i вiдповiдний тест є обов’язковим для людей 45 рокiв i старших. Також незалежно вiд вiку профiлактичний огляд мають щороку проходити всi при факторах ризику.

В Українi живе понад мiльйон людей з цукровим дiабетом. За даними ВООЗ, захворюванiсть на цю хворобу у свiтi постiйно зростає. За прогнозом Мiжнародної Федерацiї Дiабету, до 2030 роцi буде 552 мiльйони.

Без лiкування дiабет може призвести до iнвалiдизацiї i смертi вiд ниркової недостатностi, що є термiнальною стадiєю цукрового дiабету. Саме тому вкрай важливо визначати наявнiсть хвороби на раннiх стадiях, оскiльки це дозволяє не лише запобiгти ускладненням, але й в деяких випадках повнiстю вилiкувати пацiєнта.

Докладно про типи, симптоми та можливi ускладнення дiабету: https://bit.ly/2Dksf83

Як здоровий спосiб життя зменшує ризики появи дiабету: https://bit.ly/2JZLSDr

Джерело

Читайте також: 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Закарпаття #діабет #глюкометр
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...