• Головна
  • В Ужгороді на засідання облради затвердили І і ІІ пояс охоронної зони Минайського водозабору
09:16, 5 квітня 2019 р.

В Ужгороді на засідання облради затвердили І і ІІ пояс охоронної зони Минайського водозабору

Депутати Закарпатської обласної ради сьогодні, 4 квітня, на сесійному засіданні затвердили проект зони санітарної охорони водозабору «Минай» і таким чином нарешті вирішили питання, над яким ужгородський водоканал працював ще з 2001 року.

Проект дозволить врегулювати видобуток питних підземних вод Минайського водозабору, який частково знаходиться на землях Коритнянської сільської ради, передбачено встановлення меж поясів зон санітарної охорони свердловини, обґрунтовані розміри меж поясів зон санітарної охорони, визначені організаційні та санітарно-технічні заходи.

За словами директора КП «Водоканал міста Ужгорода» Станіслава Карташова, комунальне підприємство отримало погодження з Державної служби геології та надр України, Державного агентства водних ресурсів, Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області, тобто у всіх необхідних інстанціях.

Однак Коритнянська сільська рада у 2018 році всупереч чинному законодавству затвердила генеральний план, не врахувавши державні інтереси щодо обмеження в частині водозаборів. Згідно з цим генпланом, землі ІІ поясу планували роздати під забудову індивідуальних житлових будинків. Такі дії могли призвести до екологічної катастрофи й навіть повної зупинки експлуатації Минайського водозабору. Ужгородський водоканал оскаржив це рішення сільради у різних судових інстанціях, у тому числі Львівському апеляційному адміністративному суді, який виніс рішення на користь комунального підприємства.

Нині обласні депутати затвердили І і ІІ пояс охоронної зони Минайського водозабору, тим самим зберегли його як джерело питного водопостачання загальнодержавного значення, адже із цього водозабору забезпечується водопостачання більш ніж половини Ужгорода та сусідніх населених пунктів. Тобто, враховуючи рішення сесії Закарпатської облради, всі перспективні генплани, детальні плани територій будуть чітко узгоджуватися та нормуватися з умовами експлуатації цих земель.

Ужгородська міська рада дякує депутатам Закарпатської обласної ради за підтримку та прийняття рішення на користь громади Ужгорода і жителів прилеглих сіл. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#водозабір Минай #проект охорони
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...