• Головна
  • 23 заяви до поліції через порушення виборчого законодавства подали представники ОПОРИ на Закарпатті
11:18, 29 березня 2019 р.

23 заяви до поліції через порушення виборчого законодавства подали представники ОПОРИ на Закарпатті

811 дільниць – саме стільки місць для голосування відкриється у неділю на Закарпатті. Громадяни України обиратимуть Президента. Про прояви активності кандидатів у Президенти упродовж усієї виборчої кампанії розповіли сьогодні представники Громадяснької мережі ОПОРА в Ужгородському прес-клубі.

Координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області Ярослав Гулан розповів, що у березні, як і в лютому, виборча кампанія на Закарпатті проявилася у зовнішній рекламі; агітаційних наметах – їх стало значно більше саме цього місяця; у матеріалах ЗМІ - з’явилося багато матеріалів із помітками «політична реклама».

Також у березні Закарпаття відвідали 4 кандидати у президенти – Петро Порошенко, Юрій Бойко, Анатолій Гриценко та Юлія Тимошенко. Всі, крім Бойка, мали відкриті зустрічі з виборцями. Загалом з 31 грудня до 29 березня Закарпаття відвідали 7 кандидатів: у лютому Закарпаття відвідали Зеленський, Садовий та Наливайченко. Зеленський, втім, відвідав Закарпаття не як кандидат, а у своїй робочій творчій поїздці.

За словами Ярослава Гулана, найчастіші порушення у ході виборчої кампанії – агітаційні матеріали без вихідних даних: «Про ці випадки спостерігачі повідомляли поліцію: загалом за весь період виборчої кампанії представники ОПОРИ подали 23 заяви до поліції. Усі вони стосувалися ознак адміністративного правопорушення. Кримінальних порушень представники ОПОРИ не фіксували».

Довготермінова спостерігачка Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області Лариса Романюк розповіла, що сьогодні уже почали передавати виборчі бюлетені. Це відбувається планово і систематично: цьогоріч ОВК створили графік, щоб кожна ДВК приїздила у свій відведений час. Понад 30 ДВК уже отримали виборчі бюлетені.

Також вона нагадала про основні правила голосування: «Голосування починається о 8-й і завершується о 20 годині. Зверніть увагу на те, що переводиться час. Необхідні для голосування документи: паспорт України, тимчасове посвідчення громадянина, військовий квиток (для військовослужбовців строкової служби).

Будь-яка демонстрація свого волевиявлення (фото, відео) є незаконною. Якщо ви випадково обрали не того кандидата, треба звернутися із заявою до того ж члена ДВК, від якого отримали бюлетень, і в обмін на зіпсований отримати новий. Це можна зробити лише один раз».

Також представники ОПОРИ розповіли, що 31 березня, у день виборів, та в разі проведення другого туру на дільницях всієї країни працюватимуть 1 500 спостерігачів від цієї Громадянської мережі. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. На Закарпатті від ОПОРИ працюватимуть близько 30-ти осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#порушення виборчого законодавства #поліція #ОПОРА
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...