На Закарпатті запрацюють пришкiльнi мовнi табори для випускників шкіл нацменшин

Сьогоднi, 25 березня, в школах Закарпаття та Чернiвецької областi розпочали роботу пришкiльнi мовнi табори «БомбеЗНО» – експрес-пiдготовка до ЗНО з української мови i лiтератури для випускникiв шкiл з угорською та румунською мовами навчання.

Чотириденнi курси органiзувало Мiнiстерство  освiти  i  науки  України  спiльно  з  ГО «Освiторiя»  та  GoGlobal (за пiдтримки проекту «Фiнська пiдтримка реформи української школи» та Європейського Союзу). 

Органiзатори проекту розумiють, що за чотири днi нiхто нiкого якiсно до ЗНО не пiдготує, бо  проблема значно глибша, нiж просто нескладання ЗНО. Основна мiсiя мовного табору – створити позитивний настрiй, зняти напругу, аби учнi  побачили, що навчання – це цiкавий i потрiбний процес. За короткий час дiтей також хочуть навчити якi теми можна випустити, бо вони не дають великої кiлькостi балiв, а на яких, навпаки, треба бiльше зосередитися. Якщо пiлот буде успiшний, то в МОН та органiзаторiв є стратегiя налагодження систематичної роботи через лiтнi мовнi табори, тренiнги, офлайн, онлайн-формати тощо. 

До проекту залучено 44 педагоги: по одинадцять учителiв з Чернiвецької i Закарпатської областей та 22, рекомендованих ГО «Освiторiя». Це найкращi вчителi української мови та лiтератури України. Велика частина з них – не з державних шкiл. Вони мають великий досвiд у пiдготовцi до ЗНО i пройшли комплексний триденний тренiнг у Києвi, який включав методичну пiдготовку, елемент натхнення i психологiчнi аспекти. До тренiнгу також залучено i викладачiв-експертiв iз угорсько-української фiлологiї. 

На Закарпаттi веснянi мовнi табори працюватимуть для учнiв Виноградiвського району на базi Карачинського лiцею, для учнiв Берегiвського району – на базi Яношiвської ЗОШ i-iii ступенiв, Ужгородського району – на базi Великодобронської ЗОШ i-iii ступенiв. Програмою табору передбачено перебування дiтей упродовж чотирьох днiв з 9-ї до 17-ї години. За кошти проекту дiтей довозять, харчують, навчають, органiзовують дозвiлля. По двоє вчителiв працюватимуть з групами по 20 учнiв. Усього на Закарпаттi буде охоплено заняттями в таборах понад 200 випускникiв-одинадцятикласникiв. Навчатимуть їх за спецiальними методиками з використанням iгрових форм  та квестiв.

Успiшне складання зовнiшнього незалежного оцiнювання має покращити шанси випускникiв на успiшну самореалiзацiю в Українi. 

Участь безкоштовна.

Читайте також: В Ужгородi 1200 абiтурiєнтiв взяли участь у сьогоднiшньому пробному ЗНО з кiлькох предметiв

Закарпаття нацменшини ЗНО
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
88 переглядів в березні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі