В Ужгороді урочисто вiдкрили фестиваль «Історiя/UA» (ФОТО)

У п’ятницю, 22 березня, в атрiумi Закарпатської ОДА урочисто вiдкрили фестиваль «Історiя/UA». 

РУжгоÑÐ¾Ð´Ñ ÑÑаÑÑÑвав ÑеÑÑÐ¸Ð²Ð°Ð»Ñ Â«ÐÑÑоÑÑÑ.UA» (ФÐТÐ)
РУжгоÑÐ¾Ð´Ñ ÑÑаÑÑÑвав ÑеÑÑÐ¸Ð²Ð°Ð»Ñ Â«ÐÑÑоÑÑÑ.UA» (ФÐТÐ)

Вiтаючи його учасникiв i гостей, заступник голови Закарпатської облдержадмiнiстрацiї Ярослав Галас зазначив, що Закарпаття – дуже особливий регiон України, який має чимало власних родзинок i вiдмiнностей вiд iнших областей – i географiчних, i iсторичних, i навiть частково ментальних. i це нормально, бо в тому числi в рiзноманiтностi – сила нашої країни.

Але є серед цих особливостей i одна не дуже приємна. – сказав посадовець. – Чомусь так сталося (можливо, в силу географiчних особливостей, адже Ужгород – найвiддаленiший вiд Києва обласний центр України), що частiше сюди приїжджають представники урядiв сусiднiх країн. Тодi як ми дуже хочемо приймати в першу чергу наших урядовцiв iз нашої столицi – Києва. Тому велика подяка вiд нас за приїзд на Закарпаття Українському iнституту нацiональної пам’ятi – центральному органу виконавчої влади з реалiзацiї державної полiтики у сферi вiдновлення та збереження нацiональної пам’ятi.

А особлива подяка за те, що ця поїздка пов’язана з Карпатською Україною. Тому що з усiєї iсторiї Закарпаття Карпатська Україна, напевно, найголовнiша i найвизначнiша iсторична подiя нашої областi. Яка, по-перше, продемонструвала одвiчне прагнення закарпатцiв жити разом зi своїми братами по той бiк Карпат, а, по-друге, готовнiсть захищати свiй вибiр зi зброєю в руках.На мiсцевому рiвнi про подiї Карпатської України знає кожен закарпатець. i мiсцева влада намагається всiляко цьому сприяти. Наприклад, пiд час дiї закону про декомунiзацiю на честь героїв Карпатської України було перейменовано близько сорока топонiмiв.Проте на всеукраїнському рiвнi подвиг i самопожертва оборонцiв Карпатської України, ми вважаємо, все-таки не оцiнений належно.

Тiльки останнiм часом ситуацiя почала потроху виправлятися. Наприклад, цього року рiчницю Карпатської України вiдзначали офiцiйно на державному рiвнi – була прийнята спецiальна постанова Верховної Ради та розпорядження Кабiнету мiнiстрiв України. А тиждень тому Президент України Петро Порошенко пiдписав указ про нагородження мiнiстра оборони Карпатської України Степана Клочурака Орденом Свободи (посмертно).

Тому висловлюємо щиру подяку iнституту нацiональної пам’ятi за те, що вiн органiзував в Ужгородi цей чудовий фестиваль – «iсторiя /UA» – який присвячений саме Карпатськiй Українi. Завдання фестивалю – дiлитися досвiдом цiкавого представлення минулого, – подiлився голова Українського iнституту нацiональної пам'ятi Володимир В'ятрович. – Тому ми запрошуємо на нього iсторикiв, журналiстiв, музикантiв, педагогiв, авторiв фiльмiв.

Український iнститут нацiональної пам‘ятi презентує дуже рiзнi проекти – науково-популярнi книги, виставки, настiльнi iгри, вiдео та аудiо продукти. Фестиваль мандрiвний i цьогорiч вiн завiтав до Ужгорода не випадково. По-перше тому, що в цi днi вiдзначається 80 рiчниця проголошення Карпатської України. По-друге тому, що iсторiя цього краю – чудове поєднання унiкального мiсцевого iз загальнонацiональним українським.

Це iсторiя яка варта того, щоб її краще знали тут, в усiй Українi та свiтi.Привiтали учасникiв фесту й кандидат iсторичних наук Олександр Пагiря та комбат «Карпатської Сiчi» – добровольчого пiдроздiлу у складi 93-ї механiзованої бригади Збройних сил України Олег Куцин.Протягом двох днiв на ужгородцiв i гостей краю чекають зустрiчi з цiкавими людьми, численнi презентацiї та виступи вiдомих виконавцiв. Зокрема, вiдбудеться семiнар для вчителiв та бiблiотекарiв «Без брому i нафталiну. Як говорити з молоддю про минуле», круглий стiл на тему: «iсторiя українського державотворення на Закарпаттi.

Як робити минуле популярним» за участю вiдомих науковцiв, журналiстiв, краєзнавцiв, презентацiя фiльму «Позивний «Бандерас» та зустрiч iз творчою групою, презентацiї цiкавих книг, iнтелектуальних iгор та iнших розробок Українського iнституту нацiональної пам'ятi.А завершиться свято у суботу, 23 березня, великим концертом на Театральнiй площi в Ужгородi за участю гуртiв «Rock-H» та «Kozak System». 

РУжгоÑÐ¾Ð´Ñ ÑÑаÑÑÑвав ÑеÑÑÐ¸Ð²Ð°Ð»Ñ Â«ÐÑÑоÑÑÑ.UA» (ФÐТÐ)
РУжгоÑÐ¾Ð´Ñ ÑÑаÑÑÑвав ÑеÑÑÐ¸Ð²Ð°Ð»Ñ Â«ÐÑÑоÑÑÑ.UA» (ФÐТÐ)
РУжгоÑÐ¾Ð´Ñ ÑÑаÑÑÑвав ÑеÑÑÐ¸Ð²Ð°Ð»Ñ Â«ÐÑÑоÑÑÑ.UA» (ФÐТÐ) РУжгоÑÐ¾Ð´Ñ ÑÑаÑÑÑвав ÑеÑÑÐ¸Ð²Ð°Ð»Ñ Â«ÐÑÑоÑÑÑ.UA» (ФÐТÐ)
РУжгоÑÐ¾Ð´Ñ ÑÑаÑÑÑвав ÑеÑÑÐ¸Ð²Ð°Ð»Ñ Â«ÐÑÑоÑÑÑ.UA» (ФÐТÐ)
РУжгоÑÐ¾Ð´Ñ ÑÑаÑÑÑвав ÑеÑÑÐ¸Ð²Ð°Ð»Ñ Â«ÐÑÑоÑÑÑ.UA» (ФÐТÐ)
РУжгоÑÐ¾Ð´Ñ ÑÑаÑÑÑвав ÑеÑÑÐ¸Ð²Ð°Ð»Ñ Â«ÐÑÑоÑÑÑ.UA» (ФÐТÐ)
РУжгоÑÐ¾Ð´Ñ ÑÑаÑÑÑвав ÑеÑÑÐ¸Ð²Ð°Ð»Ñ Â«ÐÑÑоÑÑÑ.UA» (ФÐТÐ)

Інформує прес-служба Ужгородської мiськради.

Читайте також: Кобзар нашої доби: в Ужгороді пройде зустріч із Тарасом Компаніченком та гуртом «Хорея козацька»

Ужгород фестиваль виставка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
68 переглядів в лютому
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі