Монетизація субсидій: невикористану субсидію закарпатці зможуть зняти і використати на свої потреби

80% витрат на комунальнi послуги – це саме оплата послуг за спожитий газ. Тому питання монетизацiї субсидiй жваво обговорюється i викликає багато питань. Про особливостi нового процесу для України розповiла в Ужгородському прес-клубi директор ТОВ «Закарпатгаз Збут» Вiкторiя Томинець.

Монетизацiя вiдбувається через державний банк «Ощадбанк». За словами Вiкторiї Томинець, якщо ранiше субсидiя призначалася в повнiй мiрi i одразу потрапляла до надавачiв послуг – «Закарпатгаз Збуту», то тепер банк перераховуватиме на особистий рахунок надавача послуг конкретну суму за спожитий газ. Простішими словами, якщо споживачу призначили 1000 грн субсидії, а людина використала тільки 800 грн, то комунальники отримають тільки 800 грн. Решта - 200 грн - залишаться на рахунку споживача в банку. Якщо наприкінці року в таких споживачів залишаться зекономлені таким чином кошти, особа зможе їх зняти зі свого рахунку в «Ощадбанку» і використати на власний розсуд.

Втім, є ризик відсутності належного фінансування: буває, що субсидії не надходять по 4, 6 навіть 10 місяців. Тут є дуже важливим, щоб державне фінансування надходило вчасно, місяць у місяць.

Тi ж, хто отримував готiвкову субсидiю, отримає у березнi разом iз пенсiєю разом i субсидiю. Це – цiльовi кошти, якi споживач повинен в першу чергу використати на оплтiшими словами,якщо споживачу призначили 1000 грн субсидiї, а людина використала тiльки 800 грн, то комунальники отримають тiльки 800 грн. Решта - 200 грн- залишаться на рахунку споживача в банку. Якщо наприкiнцi року в таких споживачiв залишаться зекономленi таким чином кошти, особа зможе їх зняти зi свого рахунку в «Ощадбанку» i використати на власний розсуд.

Втiм, є ризик вiдсутностi належного фiнансування: буває, що ату житлово-комунальних послуг. Важливо, що рахунки за спожитий газ у лютому 2019 року не мiстять субсидiї i повиннi оплачуватись у повному обсязi. Тi, кому призначена субсидiя у 2018 роцi, отримають її  «живими грошима» за рiшенням уряду. Ними субсидiант повинен самостiйно розрахуватися за спожитий газ.

Загалом по Закарпатськiй областi цього мiсяця має бути видано 100 мiльйонiв гривень готiвкової субсидiї. Пенсiонери отримають цi грошi разом iз пенсiєю. Працюючi громадяни повиннi самостiйно звернутися до «Ощадбанку» i вiдкрити рахунок для отримання субсидiй. Сплатити за спожитий газ потрiбно до 10 числа кожного мiсяця, якщо споживач сплачує за абонентською книжкою, або впродовж 5 днiв з моменту отримання рахунку за газ.

Якщо споживач отримав субсидiю, але не оплатив спожитi послуги у повному обсязi, в наступному мiсяцi вiн вже може залишитися без субсидiї.

Отримати детальнiшу iнформацiю про субсидiї можна:

  • З будь-яких питань щодо призначення чи нарахування субсидiї – в Управлiння працi та соцзахисту;
  • Щодо операцiй з коштами та суми нарахування субсидiї – в «Ощадбанку»;
  • Споживачi, якi отримують пенсiю через Укрпошту, можуть дiзнаватися iнформацiю одо субсидiй у поштових вiддiленнях чи у поштарiв;
  • У постачальника газу можна отримати консультацiю щодо обсягу споживання, нарахувань, заборгованостi чи переплати.

Нагадаємо, В Ужгороді розпочалась виплата монетизованої субсидії - у банку розповіли, як уникнути черг (ВІДЕО)

монетизація субсидій використання
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
123 перегляди в лютому
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі