У міськраді Ужгорода оприлюднили інформацію про виконання бюджету за минулий рік (ФОТО)

Публiчне представлення iнформацiї про виконання бюджету Ужгорода у 2018 роцi провели напередоднi у великiй залi Ужгородської мiської ради, iнформує прес-служба мiськради. Вiдкриваючи зiбрання, мiський голова Богдан Андрiїв наголосив, що завдання всiх розпорядникiв коштiв, виконавцiв – використовувати їх ефективно i рацiонально.

20190313144548.jpg
20190313144548.jpg

Заступник директора департаменту фiнансiв та бюджетної полiтики, начальник вiддiлу планування та аналiзу доходiв бюджету Оксана Кенс навела основнi показники доходiв та видаткiв бюджету мiста за пiдсумками 2018-го, зазначила, що зростання у порiвняннi з попереднiм роком вiдбулося за рахунок зростання податку на доходи фiзичних осiб у зв'язку зi зростанням мiнiмальної зарплати, збiльшенням розмiру ставок мiсцевих податкiв, обсягу наданих адмiнiстративних послуг.Основним джерелом наповнення мiського бюджету Ужгорода торiк залишався податок на доходи фiзичних осiб, надходження якого зросли на 25,5%.

Директор департаменту фiнансiв та бюджетної полiтики Леся Гах вiдзначила, що останнiми роками вiдчувається значне полiпшення фiнансування в усiх галузях. Додала також, що, скажiмо, субвенцiя з державного бюджету на медичну галузь почала i продовжуватиме скорочуватися, бо кошти будуть iти безпосередньо на заклади, зараз, зокрема, вже надходять на первинну ланку меддопомоги – сiмейних лiкарiв.

Свої короткi звiти представили також розпорядники коштiв. Так, у звiтi управлiння освiти мiста iшлося, що на цю галузь iде левова частка коштiв, загалом в Ужгородi працюють 55 освiтянських закладiв. Вiдзначалося, що зростає кiлькiсть дiтей, тому бiльшає груп у дитсадках та класiв у школах i їх наповнюванiсть.

Зростання фiнансування освiтньої галузi в 2018 роцi вiдбулося насамперед через зростання рiвня зарплат, понад 10,5 мiльйонiв гривень скерували на закупiвлю iнвентарю та розхiдних матерiалiв, бiльше 20 мiльйонiв iз мiського бюджету пiшло на харчування дiтей. За кошти мiського бюджету Ужгорода працюють i 3 професiйно-технiчнi освiтнi заклади (у 2018 роцi – 39 мiльйонiв), хоча з тих, хто в них навчається, жителi мiста – лише близько третини.

На медицину Ужгорода торiк використали 235 мiльйонiв гривень – це i субвенцiя з державного бюджету, i кошти з мiського бюджету, i тi, що заробили власне заклади за платнi послуги. До речi, частка мiського бюджету в фiнансуваннi галузi в останнi роки стабiльно зростає. На понад 13,7 мiльйонiв гривень профiнансовано 9 медичних програм iз мiського бюджету.

Начальник управлiння Василь Решетар навiв данi про середнi зарплати лiкарiв та середнього медичного персоналу у мiських закладах. Наголосив, що в цьому роцi значно зростає зарплата у лiкарiв первинки, а в 2018 роцi значно зросло фiнансування видаткiв з мiського бюджету на придбання лiкiв у мiськi стацiонарнi медзаклади. Покращилося i харчування: скажiмо, в дитячiй лiкарнi, використовували понад 23 грн. на добу на хворого, в пологовому – 37. Понад 3 мiльйони гривень було використано в Ужгородi за урядовою програмою "Доступнi лiки".

За iнформацiєю директора департаменту працi та соцiального захисту громадян Андрiя Бiксея, понад 2 тисячам ужгородцям упродовж минулого року було надано матерiальну допомогу, повнiстю профiнансовано програми сприяння громадським органiзацiям, допомоги почесним громадянам Ужгорода, медико-соцiальному реабiлiтацiйному центру "Дорога життя" та багато iнших. Понад 90% виплат, якi здiйснюються управлiнням – iз державного бюджету. Андрiй Бiксей вiдзначив також, що спостерiгається тенденцiя до зменшення соцiальних виплат i субсидiй. З одного боку – через зростання рiвня доходiв людей, а з iншого – через жорсткий контроль за пiдставами для надання допомоги.

Начальник управлiння культури, молодi та спорту Ольга Василиндра прозвiтувала про виконання 5 програм за кошти мiського бюджету, вiдзначила, що торiк фiнансування галузi культури зросло на 18% до 2017-го, багато зроблено i придбано безпосередньо для закладiв, цi видатки зросли на 95%.

Управлiння мiстобудування та архiтектури поiнформувало про виконання програми забезпечення мiстобудiвною документацiєю. Зокрема, рiшеннями сесiї охоплено близько 150 територiй мiста, якi потребують розроблення детальних планiв. У 2018 роцi розроблено 60 детальних планiв, 57 уже затверджено, ця робота продовжується i в 2019-му.

Управлiння економiчного розвитку та стратегiчного планування прозвiтувало про 3 основнi напрямки роботи: Стратегiю розвитку мiста "Ужгород 2030", програму розвитку туризму та iнвестицiйної привабливостi та план енерозбереження та енергоефективностi мiста.

Про капiтальнi ремонти, реконструкцiї i виконання загалом 18 бюджетних програм звiтувала заступник директора департаменту мiського господарства Олена Яцкiв. Зокрема, на утримання мiських дорiг торiк використали близько 20 мiльйонiв гривень, на капремонт – 30,8 мiльйонiв, зроблено 6 зупинок громадського транспорту. Близько 6 мiльйонiв гривень використали на ремонти житлового фонду. Середнiй вiдсоток виконання всiх програм – 98%.

44,2 мiльйони гривень на ремонти, реконструкцiю закладiв мiста використали через управлiння капiтального будiвництва, iз них понад 26 мiльйонiв – iз мiського бюджету. Так, на ремонти, оновлення лише закладiв освiти Ужгорода спрямували 12,7 мiльйонiв гривень. Начальник управлiння Адам Юрко нагадав, що виконувалася i реконструкцiя легкоатлетичного ядра стадiону "Авангард", Ужгород бере участь у державнiй програмi будiвництва спортивних майданчикiв iз твердим покриттям, у 2018-му їх звели у двох школах мiста.

6 програм виконували також рiзнi структурнi пiдроздiли виконкому мiської ради. Серед них – програма iнформатизацiї, завдяки якiй почала працювати система електронного документообiгу; програма iз вiдеоспостереження у рамках безпеки мiста, для якої вже пiдключено 70 камер; програма iнвентаризацiї земель, допомоги вiйськовим тощо.

Детальнiше iнформацiю про виконання бюджету у 2018 роцi можна буде переглянути на офiцiйному сайтi Ужгородської мiської ради безпосередньо на сторiнках кожного структурного пiдроздiлу, який є розпорядником коштiв.

Читайте також: Мукачівські посадовці спростували звинувачення активістів у виплаті "захмарних" зарплат

Ужгород бюджет 2018
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
65 переглядів в березні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі