У міськраді Ужгорода оприлюднили інформацію про виконання бюджету за минулий рік (ФОТО)

Публiчне представлення iнформацiї про виконання бюджету Ужгорода у 2018 роцi провели напередоднi у великiй залi Ужгородської мiської ради, iнформує прес-служба мiськради. Вiдкриваючи зiбрання, мiський голова Богдан Андрiїв наголосив, що завдання всiх розпорядникiв коштiв, виконавцiв – використовувати їх ефективно i рацiонально.

20190313144548.jpg

Заступник директора департаменту фiнансiв та бюджетної полiтики, начальник вiддiлу планування та аналiзу доходiв бюджету Оксана Кенс навела основнi показники доходiв та видаткiв бюджету мiста за пiдсумками 2018-го, зазначила, що зростання у порiвняннi з попереднiм роком вiдбулося за рахунок зростання податку на доходи фiзичних осiб у зв'язку зi зростанням мiнiмальної зарплати, збiльшенням розмiру ставок мiсцевих податкiв, обсягу наданих адмiнiстративних послуг.Основним джерелом наповнення мiського бюджету Ужгорода торiк залишався податок на доходи фiзичних осiб, надходження якого зросли на 25,5%.

Директор департаменту фiнансiв та бюджетної полiтики Леся Гах вiдзначила, що останнiми роками вiдчувається значне полiпшення фiнансування в усiх галузях. Додала також, що, скажiмо, субвенцiя з державного бюджету на медичну галузь почала i продовжуватиме скорочуватися, бо кошти будуть iти безпосередньо на заклади, зараз, зокрема, вже надходять на первинну ланку меддопомоги – сiмейних лiкарiв.

Свої короткi звiти представили також розпорядники коштiв. Так, у звiтi управлiння освiти мiста iшлося, що на цю галузь iде левова частка коштiв, загалом в Ужгородi працюють 55 освiтянських закладiв. Вiдзначалося, що зростає кiлькiсть дiтей, тому бiльшає груп у дитсадках та класiв у школах i їх наповнюванiсть.

Зростання фiнансування освiтньої галузi в 2018 роцi вiдбулося насамперед через зростання рiвня зарплат, понад 10,5 мiльйонiв гривень скерували на закупiвлю iнвентарю та розхiдних матерiалiв, бiльше 20 мiльйонiв iз мiського бюджету пiшло на харчування дiтей. За кошти мiського бюджету Ужгорода працюють i 3 професiйно-технiчнi освiтнi заклади (у 2018 роцi – 39 мiльйонiв), хоча з тих, хто в них навчається, жителi мiста – лише близько третини.

На медицину Ужгорода торiк використали 235 мiльйонiв гривень – це i субвенцiя з державного бюджету, i кошти з мiського бюджету, i тi, що заробили власне заклади за платнi послуги. До речi, частка мiського бюджету в фiнансуваннi галузi в останнi роки стабiльно зростає. На понад 13,7 мiльйонiв гривень профiнансовано 9 медичних програм iз мiського бюджету.

Начальник управлiння Василь Решетар навiв данi про середнi зарплати лiкарiв та середнього медичного персоналу у мiських закладах. Наголосив, що в цьому роцi значно зростає зарплата у лiкарiв первинки, а в 2018 роцi значно зросло фiнансування видаткiв з мiського бюджету на придбання лiкiв у мiськi стацiонарнi медзаклади. Покращилося i харчування: скажiмо, в дитячiй лiкарнi, використовували понад 23 грн. на добу на хворого, в пологовому – 37. Понад 3 мiльйони гривень було використано в Ужгородi за урядовою програмою "Доступнi лiки".

За iнформацiєю директора департаменту працi та соцiального захисту громадян Андрiя Бiксея, понад 2 тисячам ужгородцям упродовж минулого року було надано матерiальну допомогу, повнiстю профiнансовано програми сприяння громадським органiзацiям, допомоги почесним громадянам Ужгорода, медико-соцiальному реабiлiтацiйному центру "Дорога життя" та багато iнших. Понад 90% виплат, якi здiйснюються управлiнням – iз державного бюджету. Андрiй Бiксей вiдзначив також, що спостерiгається тенденцiя до зменшення соцiальних виплат i субсидiй. З одного боку – через зростання рiвня доходiв людей, а з iншого – через жорсткий контроль за пiдставами для надання допомоги.

Начальник управлiння культури, молодi та спорту Ольга Василиндра прозвiтувала про виконання 5 програм за кошти мiського бюджету, вiдзначила, що торiк фiнансування галузi культури зросло на 18% до 2017-го, багато зроблено i придбано безпосередньо для закладiв, цi видатки зросли на 95%.

Управлiння мiстобудування та архiтектури поiнформувало про виконання програми забезпечення мiстобудiвною документацiєю. Зокрема, рiшеннями сесiї охоплено близько 150 територiй мiста, якi потребують розроблення детальних планiв. У 2018 роцi розроблено 60 детальних планiв, 57 уже затверджено, ця робота продовжується i в 2019-му.

Управлiння економiчного розвитку та стратегiчного планування прозвiтувало про 3 основнi напрямки роботи: Стратегiю розвитку мiста "Ужгород 2030", програму розвитку туризму та iнвестицiйної привабливостi та план енерозбереження та енергоефективностi мiста.

Про капiтальнi ремонти, реконструкцiї i виконання загалом 18 бюджетних програм звiтувала заступник директора департаменту мiського господарства Олена Яцкiв. Зокрема, на утримання мiських дорiг торiк використали близько 20 мiльйонiв гривень, на капремонт – 30,8 мiльйонiв, зроблено 6 зупинок громадського транспорту. Близько 6 мiльйонiв гривень використали на ремонти житлового фонду. Середнiй вiдсоток виконання всiх програм – 98%.

44,2 мiльйони гривень на ремонти, реконструкцiю закладiв мiста використали через управлiння капiтального будiвництва, iз них понад 26 мiльйонiв – iз мiського бюджету. Так, на ремонти, оновлення лише закладiв освiти Ужгорода спрямували 12,7 мiльйонiв гривень. Начальник управлiння Адам Юрко нагадав, що виконувалася i реконструкцiя легкоатлетичного ядра стадiону "Авангард", Ужгород бере участь у державнiй програмi будiвництва спортивних майданчикiв iз твердим покриттям, у 2018-му їх звели у двох школах мiста.

6 програм виконували також рiзнi структурнi пiдроздiли виконкому мiської ради. Серед них – програма iнформатизацiї, завдяки якiй почала працювати система електронного документообiгу; програма iз вiдеоспостереження у рамках безпеки мiста, для якої вже пiдключено 70 камер; програма iнвентаризацiї земель, допомоги вiйськовим тощо.

Детальнiше iнформацiю про виконання бюджету у 2018 роцi можна буде переглянути на офiцiйному сайтi Ужгородської мiської ради безпосередньо на сторiнках кожного структурного пiдроздiлу, який є розпорядником коштiв.

Читайте також: Мукачівські посадовці спростували звинувачення активістів у виплаті "захмарних" зарплат

Ужгород бюджет 2018
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
65 переглядів в березні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Політика
Центр досліджень СОЦІС опублікувaв березневу соціологію. Відповідно до остaнніх соціологічних дaних, лідером президентських перегонів зaлишaється Володимир Зеленський із понaд 20% голосів. Мaйже 14,5% у Петрa Порошенкa. Юлія Тимошенко втрaтилa шaнси включитись у суперечку лідерів симпaтій – її відстaвaння від першої двійки понaд 4%, що більше зa стaтистичну похибку. Іншa чaстинa дослідження – по понaд 25% респондентів вірять у те, що переможуть у виборaх a...
Суспільство
У майбутньому дiвчина-дизайнер мрiє про власну студiю, адже за її словами, вiдбитки рослин на одязi та паперi - це вершечок айсбергу. Рiвно один рiк тому ужгородка Марина Іржак, вирiшила  у надзвичайно цiкавий спосiб перетворити свiй гардероб не схожий нi на що. Дизайн одягу, еко-торбинок та iнших ексклюзивних речей вона створює за допомогою 2 простих компонентiв:  фарби та рослин. Детiльнiше в сюжетi:  Читайте також: Magic Dough - дивовижний пластилін для...
Суспільство
Представники медiацентру учнiвського самоврядування Ужгорода «Корзо» започатковують проект «Не самi в самотностi», який має на метi пiдтримку дiтей з iнвалiднiстю Часлiвецької школи-iнтернату, зокрема, молодь хоче провести цiкавi майстер-класи вихованцям iнтернату. Так i виникла iдея нинiшньої акцiї, розповiла методист управлiння освiти Ужгородської мiської ради, координатор учнiвського врядування «Корзо» Марiя Симкович.Приурочили захiд до Дня щастя, який...
Суспільство
У мережі пoширюються вірусні "заклики" прийти та прoгoлoсувати на вибoрах.  Закарпатський журналіст та активіст Віталій Глагoла спільнo з відoмим у краї дизайнерoм Олегoм Олашиним запустили мoтиваційний флешмoб  ‪#‎пoй_на_вибoри. Агітаційні слoгани написані на закарпатськoму діалекті, з пoясненнями слів написали на старих фoтo, які стoсуються різних істoричних періoдів у житті краю.  Читаємo разoм! А у вигляді інфoграфіки автoри відoбразили типoвий день ви...
Суспільство
На 10 тис грн хабара викрито вiйськовослужбовця Чопського прикордонного загону. 20 березня 2019 року за процесуального керiвництва вiйськової прокуратури Ужгородського гарнiзону слiдчими Територiального управлiння Державного бюро розслiдувань, розташованого у м. Львовi, за матерiалами та спiльно з вiддiлом внутрiшньої та власної безпеки по Чопському прикордонному загону УВВБ «Захiд», задокументовано факт вимагання та одержання неправомiрної вигоди iнспекто...
Суспільство
3-го квiтня 2019 року угорська полiцiя долучається до загальноєвропейської кампанiї пiд назвою Speedmarathon. Акцiя триватиме протягом 24 годин - буде вимiрюватися швидкiсть бiльшостi учасникiв дорожнього руху на головних трасах країни. Особливо прискiпливо вирiшили перевiряти автомобiлi поблизу пунктiв перетину кордону. Ідея акцiї Speedmarathon була розроблена вiсiм рокiв тому у Нiмеччинi. Тодi представникам мiсцевих громад було запропоновано самим обрати...
Суспільство
Прокуратура повiдомила про пiдозру колишнiй працiвницi Великоберезнянської РДА, яка пiдробивши документи, збiльшила собi та трьом колегам вiдсоток премiї Процесуальним прокурором Великоберезнянського вiддiлу Ужгородської мiсцевої прокуратури повiдомлено про пiдозру колишнiй працiвницi Великоберезнянської РДА, яка, пiдробивши документи, збiльшила вiдсоток премiї трьом колегам у 2,5 рази, а собi - у 5 разiв. Крiм цього, упродовж пiвтора року, вона з порушенн...
Суспільство
19 березня біля Генеральнoгo кoнсульства Угoрщини в Ужгoрoді відбулoся відкриття пам'ятника із зoбраженням симвoла угoрськoї державнoсті - кoрoни Святoгo Іштвана. Цей міні-мoнумент присвячений 40-річчю пoверненню Святoї кoрoни в Угoрщину. Адже дo цьoгo, як відoмo, вoна перебувала в США. Автoр пам'ятника - відoмий скульптoр Михайлo Кoлoдкo, який нині мешкає в Будапешті. Кoрoна з брoнзи рoзміщена на мармурoвій кoлoні, щo встанoвлена перед гoлoвним кoрпусoм Г...
Політика
Учнів 10 тa 11 клaсів зaкaрпaтських шкіл зaпрошують взяти учaсть у конкурсі, зa результaтaми якого 20  переможців поїдуть нa безкоштовну екскурсію до Верховної Рaди Укрaїни. Конкурс оргaнізовaний ГО «Інститут сприяння розвитку громaдянського суспільствa» зa підтримки нaродного депутaтa Робертa Горвaтa. «Шукaємо молодих тa aмбітних дівчaт і хлопців, котрі прaгнуть творити Укрaїну вже сьогодні! Розпочинaємо відбір нa конкурс, зa результaтaми якого 20 учнів 1...
Новини по темі
Ужгородка за допомогою фарби та рослин створює ексклюзивний еко-одяг (ФОТО, ВІДЕО)
У Міжнародний день щастя школярі Ужгорода провели благодійну акцію (ФОТО)
#Пой_на_вибори: у мережі запустили мoтиваційний флешмoб на закарпатському діалекті (ФОТО, ВІДЕО)
Закарпатського прикордонника затримали при одержанні хабара у розмірі 10 000 гривень (ФОТО)
До уваги закарпатських водіїв: угорська поліція перевірятиме майже кожен автомобіль (ФОТО)
Екс-працівниці Великоберезнянської РДА, яку викрили на махінаціях із преміями, оголосили про підозру
Пам'ятник з міні-копією "Святої корони Угорщини" офіційно відкрили в Ужгороді (ФОТО)
Ужгородські школярі зможуть спробувати себе у ролi музейного екскурсовода
У Словаччині контрабандист, якого намагалися затримати прикордонники, втік на Закарпаття (ФОТО)
Громадянин Угорщини намагався перевезти через кордон Закарпаття контрабанду (ФОТО)