350 євро за напад: Суд заслухав свідків у справі підпалу офісу угорців в Ужгороді

У судi польського Кракова, де триває процес над трьома поляками, обвинуваченими у пiдпалi будiвлi Товариства угорської культури Закарпаття в Ужгородi, заслухали свiдкiв. Про це повiдомляє УНН з посиланням на Польське радiо.

Вчора, 11 березня, у судi свiдчення давали особи, пов’язанi iз органiзацiєю Falanga, пише видання. Один iз чоловiкiв ствердив, що Мiхал П. також йому пропонував взяти участь в атацi в Українi за 1,5 тис. злотих (350 євро), однак вiн вiдмовився.

При цьому, жоден зi свiдкiв не вказав, що Мiхал П. був єдиними органiзатором атаки. Вони зазначили, що iнiцiатором мiг бути Мануель Оксенрайтер, спiвпрацiвник депутата Бундестагу Маркуса Фронмаєра iз право-популiстської партiї Альтернатива для Нiмеччини (AfD), вiдомої своїми проросiйськими симпатiями.

Двоє обвинувачених у пiдпалi будинку Товариства угорської культури Закарпаття в Ужгородi не згоднi з тим, що їх дiї класифiкуються як терористичний акт.

Нагадаємо, 4 лютого 2018 року близько 5 ранку в полiцiю надiйшло повiдомлення вiд рятувальникiв про задимлення одного з офiсiв в центрi Ужгорода. Як з'ясувалося, мова йде про будiвлю Товариства угорської культури Закарпаття. За даними полiцiї, ймовiрно, мала мiсце спроба пiдпалу.

Зазначимо, що зовнi видно, що джерело загоряння припало на вiкно будiвлi, яке обгорiло з вулицi, проте подвiйне скло вберегло примiщення вiд пожежi.

Пiзнiше, у нiч на 27 лютого, в Ужгородi знову пiдпалили офiс Товариства угорської культури. Було встановлено, що близько 3:00 здетонував саморобний вибуховий пристрiй, який, попередньо, встановив один iз злочинцiв. В результатi були пошкодженi вiкна i фасад будiвлi i повнiстю знищено майно в офiсi.

Пiзнiше прокуратура Польщi з'ясувала, що за спробою пiдпалу угорського офiсу стояло троє її громадян. За даними слiдства, головним обвинуваченим є 28-рiчний поляк, який має вищу освiту експерта з питань безпеки.

За даними слiдчих, вiн був пов'язаний з неофашистською органiзацiєю "Фаланга" i проросiйською партiєю "Змiна". Вiн, як повiдомляється, завербував ще двох полякiв: 22-рiчного електрика i 26-рiчного перекладача з вищою освiтою.

У лютому 2019 року суд в польському Краковi розглянув докази провини журналiста, колишнього помiчника депутата партiї "Альтернатива для Нiмеччини" Мануеля Оксенрайтера, в органiзацiї пiдпалу примiщення спiлки угорцiв в Ужгородi.

За iнформацiєю суду, Оксенрайтер передав 1 тис. євро виконавцю пiдпалу.

Читайте також: Російський фактор. Що за рік вдалося з'ясувати слідству у справі резонансних атак на товариство угорців в Ужгороді

Ужгород підпал угорці
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
106 переглядів в лютому
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі