• Головна
  • На Закарпатті може з‘явитися новий пункт пропуску на кордоні з Румунією (ВІДЕО)
16:45, 12 березня 2019 р.

На Закарпатті може з‘явитися новий пункт пропуску на кордоні з Румунією (ВІДЕО)

На кордонi з Румунiєю пунктiв пропуску може побiльшати.

Про це йшла мова у тячiвському Солотвинi на нещодавнiй зустрiчi експертного рiвня за участi центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади країн-сусiдок.

Туди прибув з вiзитом i заступник Мiнiстра iнфраструктури України з питань євро iнтеграцiї Вiктор Довгань. Зокрема, обговорювали вiдкриття нового КПП «Бiла Церква (Україна) – Сiгету Мармацiєй (Румунiя)» на сумiжнiй територiї i все, що цьому передує.

Протяжнiсть державного кордону з Румунiєю в Закарпатськiй областi найбiльша – 204 км. Здiйснити оформлення вантажiв, транспортних засобiв, громадян є можливiсть у 3 пунктах пропуску iз цiєю сумiжною стороною. Ще три наразi не функцiонують. Контрольно-пропускних пунктiв на кордонi з румунами може побiльшати. Новий, «Бiла Церква (Україна) – Сiгету Мармацiєй (Румунiя)», стане сьомим за загальною кiлькiстю i четвертим дiючим, якщо вiдповiдний проект таки реалiзують. Адже мова про нього йде з десяток рокiв.

На Мiжнароднiй експертнiй зустрiчi, що вiдбулася в Солотвинi, йшлося про вiдкриття на українсько-румунському кордонi нового пункту пропуску. Говорили про передумови створення та iнiцiативи щодо вiдкриття КПП, переговорний процес щодо проекту Угоди, загальна концепцiя та презентацiя проекту будiвництва спiльного об’єкту та конкретнi кроки до втiлення його в життя, у тому числi i про оцiнку впливу на навколишнє середовище та результати гiдрологiчних вишукувань тощо. iнiцiатори зустрiчi: Мiнiстерство iнфраструктури України та Мiнiстерство закордонних справ.

Україна будує пiд’їзну дорогу та безпосередньо КПП у себе на територiї. Все решта за румунами. Департамент iнфраструктури ОДА забезпечує по програмi розбудови прикордонної iнфраструктури фiнансування розробки проекту. А розробляє проект обмiну нотами мiж Україною i Румунiєю для вiдкриття нового мiжнародного пункту пропуску управлiння транскордонного спiвробiтництва.

Тобто на територiї України має здiйснюватися свiй контроль, а на територiї Румунiї – свiй. Якраз таку проектну пропозицiю у свою чергу Румунiя й подавала першочергово. Наразi українська сторона врештi її прийняла.

Щодо термiну здачi об’єкту в експлуатацiю, то з моменту старту робiт за рiк мають впоратись. Принаймнi так обiцяють зацiкавленi сторони. Однак про це i якi саме витрати понесе Україна, ще говорити зарано.

Мету зустрiчi: виробити узгоджену сторонами позицiю щодо об’єкту на лiнiї кордону, та опрацювати проектну пропозицiю будiвництва мосту через Тису, який є невiд’ємною складовою у реалiзацiї задуманого – досягнуто, що вiдрадно. Прокоментував проект i заступник Мiнiстра iнфраструктури України з питань євро iнтеграцiї Вiктор Довгань, який теж прибув на зустрiч. Вiн каже, що Україна тiльки у виграшi вiд реалiзацiї даного проекту.

Джерело

Читайте також: В Ужгородському замку розпочинає роботу фотовиставка художника з Румунії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Закарпаття #Румунія #пункт пропуску
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...