На Закарпатті облаштували житло для пернатих

Птахи вiдiграють важливу роль у природi та життi людини. 

В природних умовах, наприклад, iснують складнi взаємозв’язки мiж птахами й рослинами, з одного боку, та мiж птахами й iншими тваринами – з iншого.

Птахи вiдiграють значну роль у поширеннi насiння рослин. Окремi види птахiв, живлячись нектаром рослин або вiдвiдуючи квiтки для лову комах у них, сприяють перехресному запиленню квiток.Комахоїднi птахи, як правило, кориснi для рослин, оскiльки живляться личинками рiзних комах, що завдають рослинам великої шкоди. Особливо значну кiлькiсть комах поїдають горобцеподiбнi, приносячи величезну користь сiльському й лiсовому господарству. Наприклад, ластiвка впродовж лiта знищує близько 1 млн. комах, а синиця за рiк – близько 6,5 млн. яєць шкiдливих комах.У фаунi України є багато рiдкiсних птахiв, занесених до Червоної книги, серед них: пелiкан, чорний лелека (який зустрiчається в Рахiвському районi), беркут, могильник, орел степовий, скопа, дрохва та iн.

Приваблювання птахiв. Ученi вже давно довели, що потрiбно не лише вивчати користь, яку приносять, або шкоду, якої завдають птахи, а й прагнути пiдсилювати їх корисну дiяльнiсть. Приваблювання птахiв на поля, у сади, парки, лiси дає позитивнi результати i пiдвищує врожайнiсть рiзних культур та продуктивнiсть лiсiв.У зв’язку з тим що птахам дуже часто не вистачає мiсць для гнiздування, слiд восени, взимку i навеснi розвiшувати в лiсах, парках, садах i на городах шпакiвнi, синичники, дуплянки i т. п. Добрi результати дає висаджування кущiв, якi є схованкою для гнiзд.

По ДП «Вел. Бичкiвське ЛМГ» за 2018 рiк було розвiшено 73 штучнi гнiздiвлi, та ще 71 планується розвiсити в 2019 роцi.

Джерело

Читайте також: Стали відомі причини масштабної лісової пожежі на Закарпатті

Закарпаття лісове господарство птахи
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
51 перегляд в березні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі