У Невицькому замку демонтують аварійну вежу

Доступ туристiв до замку буде тимчасово обмежено

Цього року за рахунок коштiв державного бюджету, отриманих вiд Європейського Союзу, обласна державна адмiнiстрацiя планує реалiзувати проект «Розвиток iнфраструктури у сферi туризму i рекреацiї Закарпаття шляхом реставрацiї пам’ятки архiтектури нацiонального значення – Невицького замку (перша черга невiдкладних робiт)». Загальна сума фiнансування проекту складає 10,5 млн грн. за рахунок державного бюджету та понад 0,5 млн – за рахунок мiсцевого бюджету. Передбачається, що розпорядженням Кабiнету Мiнiстрiв України проект буде профiнансований, як вiдiбраний Комiсiєю Мiнiстерства регiонального розвитку, будiвництва та житлово-комунального господарства України. Найближчим часом облдержадмiнiстрацiя приступає до реставрацiйних робiт, перший етап яких передбачає демонтаж аварiйної вежi-донжону, яка в будь-який момент може обвалитися.

Просимо туристiв iз розумiнням поставитися до тимчасових обмежень щодо вiдвiдування Невицького замку.

Довiдково:

Невицький замок (13-14 ст.) належить до пам’яток архiтектури та мiстобудування нацiонального значення (охор. № 194-Н), взятий пiд охорону держави Постановою Ради Мiнiстрiв УРСР вiд 24 серпня 1963 року №970. Середньовiчний замок – це комплекс оборонних споруд, вмiло пристосованих до рельєфу мiсцевостi. На територiї Невицького замку археологами виявлено городище ранньозалiзного вiку 8-7 ст. до н.е.

У 1644 роцi замок був зруйнований. У 1902 роцi вiдновлено центральну замкову вежу. Лише пiсля 1923 року, коли Закарпаття входило до складу Чехословаччини, на замку було проведено ремонтнi роботи та встановлено дах на вежах. Перекриття оборонної вежi-донжону та замковi стiни на сьогоднiшнiй день в аварiйному станi (проведено комiсiйне обстеження). Наказом Мiнiстерства культури України вiд 15 лютого 2012 року №108 «Про затвердження науково-проектної документацiї, щодо меж та режимiв використання зон охорони пам’яток» затверджено охоронну зону Невицького замку. Зараз розробляється проект землеустрою щодо вiдведення для замку земельної дiлянки.

Джерело

Читайте також: На Закарпатті заростають чагарниками мури старовинної фортеці

замок Ужгород туристи
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
293 перегляди в березні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі