
11:39, 8 березня 2019 р.
Угоду з сімейним лікарем вже підписало більше 70 тисяч жителів Ужгорода
Ужгородцi є досить перебiрливими i вибирають мiж приватними та державним закладом. Із приватниками уклали угоди приблизно 2 тисячi мiстян.
Медичну реформу закарпатцi сприйняли досить насторожено. Як до всього нового, до змiн люди поставилися з недовiрою. Особливо новацiй побоювалися пенсiонери, бо вони звикли до старої системи i вносити якiсь корективи у життя та мислення багатьом не хотiлося. Утiм поступово погляди бiльшостi почали змiнюватись. i якщо спочатку люди вперто не хотiли укладати договори з сiмейними лiкарями, то зараз активно пiдписують декларацiї, iнформує zakarpatpost.net.
Тож як проходить реформування медичної галузi в Ужгородi, у якому станi амбулаторiї, як працюється сiмейним лiкарям i чи врештi-решт змiнилася оплата їхньої працi? Про це та iнше ми розмовляли iз головним лiкарем Ужгородського центру первинної медико-санiтарної допомоги Тетяною КОЗАК.
Скiльки в Ужгородi сiмейних лiкарiв?
– Наразi 73. Це нормальною. Рекомендована кiлькiсть для кожного сiмейного лiкаря – 1800 пацiєнтiв. Це – оптимальна норма. Для педiатрiв – 900, для терапевтiв – 2 тисячi. Приблизно 12 вiдсоткiв лiкарiв цю норму виконали. В основному вони уклали угоди з тими пацiєнтами, яких обслуговували i ранiше, та у планi реформування вони працювали найбiльш активно. Вiдсоткiв 50 лiкарiв уклали вже бiльше тисячi угод. i є частина лiкарiв, яка зараз саме працює з договорами. Ми дали шанс всiм, аби до липня (приблизно 40 вiдсоткiв населення ще не визначилося з вибором лiкаря) вони уклали угоди. Самi ж ужгородцi повиннi також розумiти, що це потрiбно зробити.
– І скiльки було укладено договорiв? Чи активнi в цьому планi ужгородцi?
– Декларацiї ми почали укладати ще в паперовому виглядi з кiнця 2017 року. З одного боку, як населення, так i лiкарi довго сумнiвалися, чи щось iз цього путнє вийде – буде реформа, чи нi. Утiм, з iншого – хто хотiв працювати i розумiв, що реформування галузi давно назрiло, тi укладали угоди. Перша хвиля проходила дуже в’яло, бо iнформацiя з телевiзора часто спотворювалася, що розхолоджувало як пацiєнтiв, так i лiкарiв. Друга хвиля, коли вже прийняли закон (з липня 2018 року, коли в нас уже була медично-iнформацiйна система, лiкарi в нiй навчилися працювати), проходила бiльш активно. iз майже 114 тисяч населення Ужгорода зараз укладено 70 тисяч декларацiй. Це – нормально. Тим бiльше що ужгородцi є досить перебiрливими, читають, слухають, вибирають мiж приватними та державним закладом. iз приватниками уклали угоди приблизно 2 тисячi осiб. На загальну картину це не дуже впливає. Так от. Пiсля першої зарплати, коли лiкарi побачили, що чим бiльше у спецiалiста пацiєнтiв, тим бiльше вiн отримує, почалася третя хвиля. Як лiкарi, так i медсестри почали запрошувати своїх потенцiйних пацiєнтiв укладати договори. Зауважу також, що на першому етапi ми платимо за кiлькiсть, на другому буде мати мiсце якiсний показник.
Чмтайте також: Не варто терпіти! Своєчасне звернення до лікаря може врятувати вам життя
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...