Через минулорічні напади на жінок до Ужгорода приїхали представники AmnestyInternational для посилення захисту під час акції

Уже два роки поспiль жiнки-активiстки пробували провести акцiї за права жiнок в Ужгородi. Так, зокрема, 8 березня 2018 року кiлька осiб облили учасниць та учасникiв акцiї червоною фарбою, внаслiдок чого одна з її органiзаторок Вiталiна Коваль отримала хiмiчний опiк ока. У попереднi роки 8 березня численнi напади вiдбувались також в Києвi та Львовi. В бiльшостi цих випадкiв нiкого не було притягнуто до вiдповiдальностi.

Про цьогорiчну акцiю за права жiнок за участi Мiжнародної правозахисної органiзацiї AmnestyInternational говорили сьогоднi на прес-конференцiї в Ужгородському прес-клубi.

Вiталiна Коваль, одна з органiзаторок минулорiчної акцiї за права жiнок в Ужгородi, розповiла, що одним з ключових факторiв, який спонукав їх до мирного зiбрання – це домашнє насильство. Втiм, пiд час зiбрання жiнок було атаковано ультраправим угрупуванням. «Це неприпустимо. Кожен має право вийти на площу, вiдкрито висловити свою позицiю i не бути за це фiзично атакованим. Дуже цiкавий момент: ми вийшли виступити проти насильства над жiнками i отримали насильство над жiнками там же, на мiсцi», - зазначає Вiталiна.

Саме через це, каже виконавчий директор AmnestyInternationalв Українi Оксана Покальчук, вони приїхали зараз до Ужгорода: «Цього року ми приїхали сюди, аби провести цю акцiю i говорити вiдкрито про те, що ж вiдбувається з правами жiнок в Ужгородi зокрема та в Українi загалом, - зазначила Оксана Покальчук. - Фемiнiзм – це не щось нове для нашої країни. Це традицiйно i потрiбно для нашої країни. Тому ми використовуємо iнтелектуальнi здобутки наших предкiв, аби це показати: акцiя називається «Перший вiнок», бо це - назва першого альманаху, який був оплачений жiнками-меценатками i вiн був першим, який зiбрав у собi твори лише жiнок. Крiм того, у ньому зiбрали твори жiнок з рiзних регiонiв України. Це був вияв руху нового фемiнiзму. Туди ж увiйшли твори, якi несли в собi новi цiнностi: про право жiнок на рiвнiсть з чоловiками. Пройшло бiльше ста рокiв, а цi слова для нас актуальнi i досi. Ми виходимо з тими ж гаслами i досi мусимо боротися за це ж саме».

Також панi Оксана висловила сподiвання, що завтрашня  демонстрацiя пройде мирно, незважаючи на попереднiй досвiд. 

Очiльник УПП в Закарпатськiй областi Юрiй Марценишин пiдкреслив, що безпека громадян – прiоритет для патрульних. «Полiцiя не дозволить нiкому порушувати права громадян. Ми зробимо все можливе для того, щоб будь-якi акцiї – не лише завтрашня, а й усi iншi – були безпечними i з дотриманням прав людини та громадянина», - зазначив вiн.

Нагадаємо, акцiя вiдбудеться завтра з 12.30 до 13.30 на площi Поштовiй в Ужгородi.

Довiдково: AmnestyInternational - всесвiтнiй рух, що об’єднує понад 7 мiльйонiв людей iз бiльш нiж 150 країн i регiонiв, якi виступають за припинення грубих порушень прав людини. AmnestyInternational прагне забезпечити кожнiй людинi можливiсть користуватися всiма правами, проголошеними у Загальнiй декларацiї прав людини та iнших мiжнародних правозахисних документах.

посилений захист напад на жінок
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
521 перегляд в березні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі