На Закарпатті викрили групу комунальників, котрі награбували понад 2 мільйони на газових махінаціях

Двом посадовим особам комунального пiдприємства повiдомлено про пiдозру. В наслiдок протиправних дiй пiдозрюваних завдано понад два мiльйона збиткiв.

Оперативниками Управлiння захисту економiки Нацiональної полiцiї України в Закарпатськiй областi та спецiального пiдроздiлу детективiв обласної полiцiї за процесуального керiвництва прокуратури Закарпатської областi встановили, що протягом 2015-2017 рокiв посадовi особи одного з комунальних пiдприємств Закарпатської обласної ради вносили до офiцiйних документiв заздалегiдь неправдивi вiдомостi щодо потреб газу для теплопостачання.

Так, посадовi особи комунального пiдприємства, в супереч чинному законодавству, видали накази, якими було затверджено розрахунки собiвартостi тарифiв на послуги теплопостачання у бюджетних установ. У даних документах останнiми було внесено економiчно необґрунтованi потреби газу, що призвело до завищення вартостi послуги з теплопостачання.

В наслiдок цього вiд бюджетних установ областi, фiнансування яких здiйснюється як за рахунок коштiв мiсцевого, так i за рахунок державного бюджетiв, за надання вищезазначеної послуги, на рахунки комунального пiдприємства надiйшло понад два мiльйона гривень.

У подальшому, незаконно отриманi кошти розподiлялися мiж викритими у злочиннiй дiяльностi посадовцiв, в тому числi через незаконне нарахування премiй та надбавок до заробiтної плати даним особам.

28 лютого 2019 року двом посадовим особам комунального пiдприємства було повiдомлено про пiдозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодiння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмiрах або органiзованою групою) та з ч. 2 ст. 28, за ч. 1 ст. 366 (службове пiдроблення) Кримiнального кодексу України.

Санкцiї статтi передбачають позбавлення волi на строк вiд семи до дванадцяти рокiв з позбавленням права обiймати певнi посади чи займатися певною дiяльнiстю на строк до трьох рокiв з конфiскацiєю майна та штрафом до двохсот п’ятдесяти неоподаткованих мiнiмумiв доходiв громадян або обмеження волi на строк до трьох рокiв, з позбавленням права обiймати певнi посади чи займатися певною дiяльнiстю на строк до трьох рокiв.

Департамент захисту економіки Національної поліції України

Закарпаття гроші комунальники
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
743 перегляди в березні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі