Настільну гру, яка викликала шалений ажіотаж, презентують в Ужгороді (ФОТО)

ÐаÑÑÑлÑÐ½Ñ Ð³ÑÑ, Ñка викликала Ñалений ажÑоÑаж, пÑезенÑÑÑÑÑ Ð² УжгоÑÐ¾Ð´Ñ (ФÐТÐ)
ÐаÑÑÑлÑÐ½Ñ Ð³ÑÑ, Ñка викликала Ñалений ажÑоÑаж, пÑезенÑÑÑÑÑ Ð² УжгоÑÐ¾Ð´Ñ (ФÐТÐ)

Настiльна гра «УПА – вiдповiдь нескореного народу», презентована Українським iнститутом нацiональної пам’ятi в жовтнi минулого року, стала одним iз найрезонанснiших i найуспiшнiших проектiв iнституту. В Ужгородi ознайомитися з цiєю грою та iншими креативними розробками можна буде в рамках фестивалю «iсторiя:UA», що вiдбудеться 22-23 березня.

Настільну гру, яка викликала шалений ажіотаж, презентують в Ужгороді (ФОТО), фото-2

«Щойно ми повiдомили про появу цiєї гри, ми отримали сотнi звернень з рiзних куточкiв України iз запитанням: як отримати? i надто бурхливу реакцiю чи не всiх росiйських пропагандистських каналiв та «експертiв»,  якi досi не можуть заспокоїтися, що «в Українi з’явилася екстремiстська гра». Речниця МЗС Росiї Марiя Захарова навiть пообiцяла поскаржитися на нас свiтовiй спiльнотi, - розповiдають в iнститутi.

Настільну гру, яка викликала шалений ажіотаж, презентують в Ужгороді (ФОТО), фото-3

Найбiльше обурення росiйських пропагандистiв викликав той факт, що головними ворогами українських повстанцiв у грi є як нацисти, так i енкаведисти, оскiльки це руйнує багато росiйських мiфiв про Другу свiтову та визвольний рух в Українi. Утiм, розробники гри зазначають, що вся присутня в грi iнформацiя про бойовi з’єднання як з боку нацистiв, так i з боку НКВД, якi боролися проти УПА, взята з iсторичних джерел та вiдповiдає реалiям.

Настільну гру, яка викликала шалений ажіотаж, презентують в Ужгороді (ФОТО), фото-4

Гра «УПА – вiдповiдь нескореного народу»  має елементи стратегiї i тактики i дає можливiсть дiтям та пiдлiткам вiдчути себе справжнiми командирами повстанцiв. Грати в неї можуть вiд 2 до 4 учасникiв або команд. Головне завдання – звiльнити свiй сектор вiд ворогiв i допомогти iншим.

Крiм самої гри, до комплекту входить посiбник, який розповiдає про iсторiю створення УПА, її головних iсторичних персонажiв та боротьбу, що тривала бiльше двох десятилiть. «Ця iнформацiя буде цiкавою i пiзнавальною не лише школярам, але й усiм, хто цiкавиться iсторiєю. Вона дозволяє розвiнчати багато мiфiв, якими десятилiттями радянська пропаганда намагалася демонiзувати УПА. i, судячи з реакцiї росiян, досi продовжує це робити. Ця книжка багато речей ставить на свої мiсця i дозволяє зробити власнi висновки про мiсце УПА в iсторiї України», - говорить один з розробникiв гри Володимир Полiщук.

Настільну гру, яка викликала шалений ажіотаж, презентують в Ужгороді (ФОТО), фото-5

До розробки та випуску гри долучилися Центр дослiдження визвольного руху, Український кризовий медiа-центр та Юрiй Смертига. У посiбнику використанi фото, документи та iлюстрацiї з Архiву Центру дослiджень визвольного руху; Галузевого державного архiву Служби безпеки України; Державного архiву Волинської областi; Державного архiву м. Нюрнберга (Staatsarchiv Nürnberg), ФРН; Електронного архiву українського визвольного руху avr.org.ua; Архiву видавництва «Лiтопис УПА»; наданi Вiйськово-iсторичним клубом «Сотня Сiроманцi» (Чикаго, США).

Гра «УПА – вiдповiдь нескореного народу» стала продовженням iдеї популяризацiї iсторiї новими засобами. За рiк до цього Український iнститут нацiональної пам’ятi уже презентував настiльну гру «Українська революцiя 1917-21 рр. Сто рокiв боротьби», яка викликала величезний iнтерес та схвалення, особливо серед учителiв iсторiї та учнiв, якi використовують гру як елемент пiдготовки до ЗНО з цiєї теми i навiть органiзовують мiнi-турнiри з цiєї гри. А минулого року було презентовано ще й мобiльний додаток до неї i тепер школярi можуть перевiрити свої знання з iсторiї Визвольних змагань за допомогою свого гаджета.

Обидвi гри будуть презентованi розробниками в Ужгородi в рамках фестивалю «iсторiя:UA», що вiдбудеться 22-23 березня. А пiсля фестивалю комплекти iгор безкоштовно будуть переданi бiблiотекам та навчальним закладам мiста.

Читайте також: Ужгородець створив сенсорне дзеркало, яке фотографує та видає фото 

Закарпаття гра ворог
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
104 перегляди в березні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі