Закарпатські депутати готові підтримувати талановиту та творчу молодь краю

На чергову сесiю Закарпатської облради пiдготовлено проект рiшення «Про хiд виконання Регiональної програми «Молодь Закарпаття» на 2016 – 2020 роки у 2018 роцi». Документ опублiковано на сайтi облради.

Виконавець програми – управлiння молодi та спорту ОДА у пояснювальнiй записцi пiдкреслює найважливiшi завдання програми, виконанi торiк. Зокрема, органiзовано та проведено: конкурс з визначення програм стосовно дiтей та молодi, розроблених iнститутами громадянського суспiльства, для виконання яких надається фiнансова пiдтримка; заходи спрямованi на вiдродження нацiонально-патрiотичного виховання, утвердження громадянської свiдомостi i активної позицiї молодi, а також на популяризацiю та утвердження здорового i безпечного способу життя, культури здоров’я серед молодi тощо. Забезпечена активна участь представникiв громадських органiзацiй, органiв студентського самоврядування, обдарованих i талановитих дiтей, молодi – у мiжнародних, всеукраїнських, обласних акцiях, iграх, фестивалях, концертах, конкурсах, тренiнгах, конференцiях, форумах, парламентських слуханнях.

Загалом торiк органiзовано i проведено 58 заходiв, до яких залучено 16 786 молодих людей. На 2018 рiк з обласного бюджету передбачалося фiнансування у сумi 3,2 млн грн, фактично профiнансовано 850 тис грн.

Минулорiч за участю громадських органiзацiй проведено ряд заходiв щодо патрiотичного виховання молодi, пропаганди здорового способу життя, профiлактики негативних проявiв у молодiжному середовищi. Серед масштабних: акцiя „Сiчовик”, приурочена до вiдзначення Дня Соборностi України, що проходила у смт Великий Березниий та с. Малий Березний; фестиваль „Українська родина”; науково-практична конференцiя „Україна-ЄС: двостороннi вiдносини у контекстi загострення гiбридної вiйни, конфлiкту полiтик пам’ятi та забезпечення прав нацiональних меншин”, яка вiдбулася в Ужгородi та iншi. Надано органiзацiйну та фiнансову пiдтримку молодiжнiй громадськiй органiзацiї „Закарпатська лiга КВН” у проведеннi iгор чемпiонату Закарпатської лiги КВН сезону 2018–2019рр, а також Кубку Закарпатської лiги КВН та iнтелектуально-розважальної гри „Mad Head”.

Крiм того, на базi Закарпатської обласної унiверсальної наукової бiблiотеки iм. Ф. Потушняка органiзовано роботу англомовного клубу „Культура через англiйську мову”, учасниками якого стали не лише дiти та молодь нашої областi, а й переселенцi зi Сходу України.

У рамках програми всiляко пiдтримуються громадськi молодiжнi iнiцiативи. Торiк управлiнням молодi та спорту ОДА надано органiзацiйну i фiнансову пiдтримку: Закарпатськiй обласнiй органiзацiї товариство соцiально-культурного розвитку „Панонiя” у проведеннi фестивалю вогняного мистецтва та шоу-програм „FIRE LIRE FEST”, Закарпатськiй обласнiй молодiжнiй громадськiй органiзацiї „Калган–А” у фестивалi середньовiчної культури „Срiбний татош”; Ужгородськiй молодiжнiй громадськiй органiзацiї „Єдине студентство” у наметового табору „Молодь змiнить Україну” та iншi.

Завдяки фiнансуванню у рамках програми, талановита i творча молодь краю мала змогу брати участь у мистецьких фестивалях, конкурсах, спортивних змаганнях, якi проводилися за межами областi. Зокрема, наш край був представлений юними танцюристами на фестивалi „Free Dance Festival” у Нiредьхазi (Угорщина). Крiм цього, талановита молодь взяла участь у Всеукраїнському фестивалi, „Будь молодим – живи активно”, який вiдбувся у Вiнницi, аби популяризувати здоровий i спосiб життя. А представники Закарпатської обласної органiзацiї УТОГ узяли участь у Хi Всеукраїнському вiдкритому конкурсi „iгри патрiотiв УТОГ”, який проводився у смт Затока Одеської областi та в iнновацiйному молодiжному форумi iдея – Дiя – Успiх у Києвi.

Аналiзуючи результати програми, її виконавець наголошує на тому, що реалiзацiя заходiв дала можливiсть посилити роль молодi у суспiльно-полiтичному життi держави та сприяти розвитку неформальної освiти.

Прес-служба Закарпатської облради

Читайте також: В Ужгороді запрацювала Національна школа для майбутнiх реферi

Ужгород молодь сесія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
57 переглядів в грудні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі