• Головна
  • В Ужгороді правоохоронці пройшли навчання щодо особливостей виборчого законодавства (ФОТО)
18:38, 23 лютого 2019 р.

В Ужгороді правоохоронці пройшли навчання щодо особливостей виборчого законодавства (ФОТО)

22 лютого в Ужгороді відбувся тренінг про особливості виборчого законодавства для працівників поліції Закарпаття, який ініціювала Громадянська мережа ОПОРА в рамках проекту «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу», - інформує oporaua.org.

Тренінг пройшли 48 працівників та працівниць поліції. Перша частина навчань була для представників поліції превенції, друга – для працівників головного слідчого управління ГУНП у Закарпатській області.

На початку тренінгу Тарас Прокоп пояснив присутнім, для чого варто співпрацювати поліції та громадським організаціям у ході виборчих перегонів.

«Порушення виборчого законодавства у ході кампаній будуть і далі, якщо на них належно не реагувати. Зараз ми спостерігаємо, що після того, як почалася співпраця із правоохоронними органами, і вони почали активно реагувати на ці порушення, відповідно їх стає менше. Тому я вважаю, що наша співпраця має продовжуватися та бути доволі тісною», -  зазначив він.

Як зазначила Ярина Гаєцька-Колотило, виборче законодавство конче необхідно знати, адже всі диспозиції норм Кодексу про адміністративні правопорушення і Кримінального кодексу України є бланкетними і це означає , що правоохоронці в будь-якому разі повинні звертатися до виборчого законодавства.

«Наше завдання сьогодні - зорієнтувати вас, наскільки це можливо, на що варто звертати увагу. Мене теж дуже тішить співпраця із Національною поліцією, якої не було за всі попередні виборчі кампанії. Наразі ми побили всі рекорди стосовно кількості зареєстрованих кандидатів у Президенти, кількості громадських організацій, які планують спостерігати за ходом виборчого процесу, тому можемо уявити, якими будуть натовпи людей на виборчих дільницях. Саме тому ми сподіваємося, що з боку Національної поліції буде сприяння підтримці того, щоб цей виборчий процес відбувся прозоро, демократично, на законних засадах», - каже Ярина Гаєцька-Колотилова.

Заступник начальника Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, полковник поліції Ярослав Лебович під час тренінгу поінформував, що поліція області націлена на захист виборчих прав громадян України і готова реагувати на усі потенційні порушення закону.

Нагадаємо, станом на 22 лютого поліція зареєструвала більше 60 звернень щодо ознак порушень передвиборчого законодавства, за результатами перевірки складено та направлено на розгляд суду 16 адмінпротоколів. Ярослав Лебович одразу пояснив, що така різниця між зверненнями і кількістю протоколів зумовлена тим, що на один же й той факт можливого порушення закону надходять зверненням від різних сторін, поліція реагує на усі звернення, однак за одним фактом починається одне провадження, навіть якщо звернень було багато, а всі матеріали щодо справи об’єднуються.

«У нас (Закарпатській області - Авт.) 810 виборчих дільниць, треба 1600 осіб, аби по 2 особи було на дільниці. - зазначив Ярослав Лебович. - Наразі є вказівка міністра внутрішніх справ про виділення нам особового складу з числа підрозділів, які нам не підпорядковуються». Тобто, як пояснив заступник начальника Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, для забезпечення законності під час виборів будуть залучені і ті підрозділи, які не підпорядковані обласному ГУНП, наприклад - працівники управління захисту економіки, патрульної поліції, поліції охорони тощо.

Під час навчання учасники розглянули приклади правопорушень, які можуть виникнути у ході виборчої кампанії Президента та у сам день виборів - 31 березня та, у разі другого туру, 21 квітня. Наприклад, фотографування виборчого бюлетеня, підвезення виборців до дільниці тощо. Було проведено і практичні заняття та детальний розбір окремих кейсів щодо порушень виборчого законодавства.

Довідково: Ця ініціатива реалізується Всеукраїнською громадською організацією «Громадянська мережа «ОПОРА» в рамках проекту «Зміцнення законодавчих та виборчих процесів шляхом посилення громадської участі та надання технічної допомоги», який здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за британської допомоги від уряду Великої Британії. Будь-які думки, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди уряду Великої Британії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#навчання #правоохоронців #виборчий #процес #особливості #правопорушення
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...