• Головна
  • Експерти назвали основні ризики виборчого процесу - 2019 (ФОТО)
16:20, 21 лютого 2019 р.
Надійне джерело

Експерти назвали основні ризики виборчого процесу - 2019 (ФОТО)

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція на тему «Як забезпечити прозорий виборчий процес?». Із журналістами зустрілися Ніна Ломпарт, аналітик ГО «Незалежний Центр Аналізу Політики» та Анжела Бабкіна,  комунікаційний координатор ГО «Активна громада Закарпаття».

ГО «Незалежний Центр Аналізу Політики» відносно молода організація, місія якої — посилити процеси реформування державної політики. Цілі – зміцнення аналітичної спроможності виконавчої влади, підвищення активної участі громади  та обізнаності громадян про політичні процеси. Про це розповілаНіна Ломпарт, аналітик організації. «Найактуальнішим наразі є виборчий процес і забезпечення прозорості ходу виборчої кампанії. Наш Центр здійснює моніторинг змін до виборчого законодавства, перебіг виборчого процесу та фіксує порушення, – каже Ніна Ломпарт. — Експерти центру виокремили кілька ризиків цієї виборчої кампанії. По-перше, є ризик застосування адмінресурсу правоохоронними органами. Рівень довіри у грудні 2018 серед населення до правоохоронців склав у межах 23%, не довіряли системі 44%. Правозахисники також говорять що зростає кількість катувань. І ще одна невтішна цифра: з усіх «виборчих» справ, порушених правоохоронцями, тільки 2% доведено до логічного завершення. На сьогодні по Україні вже є 52 кримінальні провадження,  складені 303 адмінпротоколи, по Закарпаттю – це 62 повідомлення про ймовірні порушення виборчого, складено 16 адмінпротоколів».

Наступний ризик, за словами Ніни Ломпарт, це втручання зовнішніх сил, що актуально для Закарпаття. « Це і кібератаки, маніпуляції у соцмережах, інформаційні спецоперації. Чи готові ми протистояти? Є позитивні кейси, досить  гарно працюють ЗМІ у напрямках «стопфейк»,- коментує аналітик. – Ще один з поширених ризиків– масовий підкуп. Проблема підкупу не є достатньо врегульована на законодавчому рівні. Був зафіксований тільки 1 випадок за останні 5,5 років. У цьому напрямку слід працювати зокрема вдосконалювати закон». Наступний ризик– агресивна конкуренція. Опоненти дозволяють нищівні критики стосовно один одного. І люди голосують не «за», а «проти» когось.

Як забезпечити прозорій процес? «Працюють якісно організації, які слідкують за перебігом виборчої кампанії і фіксують порушення: це ГО ОПОРА, рух ЧЕСНО, КВУ. Законопроект 8270 посилює відповідальність за підкуп виборців,- каже Ніна Ломпарт. – Було б добре, якби кандидати підписали щось на зразок меморандуму, який би передбачав «гру за прозорими правилами».

«Якщо буде прозорість, то наші реформи будуть відбуватися набагато швидше , – переконанаАнжела Бабкіна, комунікаційний координатор ГО «Активна громада Закарпаття». – «Активна громада Закарпаття» є частиною Інституту Республіка, один з напрямків роботи якого — зміни у  виборчому законодавстві. Наразі найважливіше питання – це виборчий процес і ми опитуємо людей, чи взагалі вони підуть на вибори. Працює над тим, щоб громадяни скористалися своїм правом.  Багато людей дуже зневірені, у частини є бачення того,  що нічого не можна змінити. Але кожен голос потрібен, щоб потім не казали – не того обрали».

14 лютого координатор ГО «Активна громада Закарпаття» проводили акцію «Полюби свого депутата». Організатори намагалися дізнатися, чи знають люди свого депутата. Виявилося, виборців турбують не глобальні проблеми, а  проблеми місцевого характеру. Зокрема, стан доріг, розклад руху автобусів тощо. «Це впливає на усвідомлення того, що не президент має вирішувати проблеми на місцях, а місцева влада. У виборців поки що інше уявлення, – каже Анжела Бабкіна. – Ми ініціюємо засідання Активної громади, перше відбудеться вже у березні.  Там будемо аналізувати програми кандидатів у президенти, дискутувати,  щоб люди змогли зрозуміти про тих, кого ми обираємо».

Незалежний Центр Аналізу Політики – організація, головною метою якої є впровадження повного циклу публічної політики. Одним з напрямів роботи ГО НЦАП є підвищення обізнаності громадян про актуальні політичні процеси, які стоять на порядку денному. Експертами Центру є представники проектів міжнародної технічної допомоги, політологи та фахівці з аналізу державної політики.

Джерело: Ужгородський прес-клуб

Читайте також: На Закарпатті поліція отримала понад 60 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства (ВІДЕО)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вибори #правоохоронні органи #центр #громадська організація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...