• Головна
  • Еротичний Ужгород: Бордель у «Короні», стрибок закоханих із мосту та «пристрасний» Іван Сила
23:01, 16 лютого 2019 р.

Еротичний Ужгород: Бордель у «Короні», стрибок закоханих із мосту та «пристрасний» Іван Сила

У суботу, 16 лютого, в Ужгороді пройшла чергова відкрита екскурсія, темою якої цього разу став «Еротичний Ужгород». Екскурсовод Віктор Опаленик розповів про любовне та подекуди пікантне минуле Ужгорода, повідав романтичні та навіть провокативні історії, пов'язані з містом над Ужем.

Зауважимо, що організатори все ж уточнили, що інформація, оприлюднена під час екскурсії, заснована на чутках і плітках, і, в деякій мірі, є художньо-театральною постановкою.

*Відтак, цей матеріал також не претендує на історичну точність, а лише передає інформацію, озвучену під час екскурсії*

Значна частина екскурсії була присвячена вельми пікантній темі – проституції. Зокрема, слухачам продемонстрували будівлі, які в тій чи іншій мірі пов’язані з історією проституції в Ужгороді.

Так, у 19 сторіччі на Театральній площі працював легендарний готель «Корона», в якому, якщо вірити екскурсоводу, діяв і підпільний бордель. Подейкують, що між тодішнім театром та готелем був підземний тунель, завдяки якому чоловіча частина залу загадково зникала під час вистав.

ÐоÑожее изобÑажение

ÐоÑожее изобÑажение

Замість Площі Петефі того часу існував аналог «вулиці червоних ліхтарів». Подейкують, що Шандор Петефі назвав Ужгород «дамою легкої поведінки, що лежить в калюжі» після однієї ночі в місцевому готелі

У будівлі нинішнього управління Національного банку України, за словами організаторів екскурсії, раніше теж знаходився бордель.

ÐаÑÑинки по запÑоÑÑ ÑжгоÑод ÑпÑавлÑÐ½Ð½Ñ Ð½Ð°ÑÑоналÑного банкÑ

ÐаÑÑинки по запÑоÑÑ ÑжгоÑод ÑпÑавлÑÐ½Ð½Ñ Ð½Ð°ÑÑоналÑного банкÑ

Взагалі, в Ужгороді за часів Австро-угорської імперії і Чехословацької республіки борделі були справою напівлегальною і в довоєнні часи їх кількість у місті сягала сорока штук. У борделів була власна охорона, лікар і навіть система оподаткування. Частково – тіньова. Не варто вважати, що жандармерія нічого не знала про такі будівлі. Відвідувачами таких закладів було півміста. Навіть представники так званої «Закарпатської школи живопису» користувалися їх послугами.

Оскільки у такому бізнесі не завадять «свіжі» обличчя, ротація штату між Унґваром і Кошице (а подекуди й Прагою) була звичайною справою. В якості персоналу таких закладів набирались, в тому числі, немісцеві студентки, які проживали там, де зараз знаходиться сучасний третій гуртожиток. Їх професійна діяльність продовжувалась навіть у радянські роки.  

Цікава історія, пов’язує еротичний Ужгород і з легендарним Іваном Силою. Подейкують, що закарпатський силач та боксер Іван Фірцак «Сила» одного разу проломив грудну клітку противнику на рингу за те, що той не надто обачно назвав його жінку «дамою відомої професії».

ÐаÑÑинки по запÑоÑÑ Ñван ÑÑÑÑак Ñила

ÐаÑÑинки по запÑоÑÑ Ñван ÑÑÑÑак Ñила

Не обійшлося на пікантній екскурсії і без долі справжньої романтики. Так, слухачам повідали романтичну історію про кохання  без меж між ромами із різних таборів. Хлопець із дівчиною зістрибнули з мосту Масарика, тому що таке «міжтаборове» кохання раніше було забороненим. Закохані вижили –  10 років тому Уж ще був достатньо повноводним. Сьогодні доля таких Ромео і Джульєтти була б, скоріш за все, більш трагічною.

ÐоÑожее изобÑажение

ÐоÑожее изобÑажение

Julian Piguliak спеціально для сайту 0312.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ужгород #історія #Іван Сила #Корона
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...