В Ужгороді хвилиною мовчання вшанували пам’ять учасників бойових дій (ФОТО)

Урочистостi до Дня вшанування учасникiв бойових дiй на територiї iнших держав та 30-рiччя виведення радянських вiйськ iз Афганiстану пройшли сьогоднi в Ужгородi на Православнiй набережнiй бiля монументу «Скорботна мати».

Представники духовенства рiзних конфесiй провели молебень, усi хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у ходi бойових дiй у рiзних країнах.

Керiвники Закарпатської обласної адмiнiстрацiї Геннадiй Москаль, обласної ради Михайло Рiвiс, в.о. Ужгородського мiського голови, заступник мiського голови iгор Фартушок, керiвники товариств, якi об’єднують ветеранiв та нинiшнiх захисникiв України в зонi бойових дiй на сходi, очiльники вiйськкомату у своїх виступах наголошували, що вже немає країни, яка б мала нести вiдповiдальнiсть за тисячi смертей i скалiчених доль родин внаслiдок вiйни в Афганiстанi, дякували воїнам, якi серед перших вiдстоювали незалежнiсть нашої держави вже пiсля Революцiї Гiдностi.

30 рокiв уже минуло з часу вiйни, яка забрала життя понад 3 тисяч наших спiввiтчизникiв, ще стiльки ж стали iнвалiдами, а бiльше сотнi тисяч у зовсiм молодi роки посивiли i отримали звання ветеранiв. Кожен 4-й учасник десятилiтньої вiйськово-полiтичної спецоперацiї Радянського Союзу в Афганiстанi – українець. Зараз в Ужгородi проживають 287 учасникiв бойових дiй в Афганiстанi, 154 з них – iнвалiди внаслiдок цiєї вiйни.

Вiдповiдно до Постанови Кабмiну України (№ 214 вiд 28.03.2018 р.) «Надання субвенцiї з державного бюджету мiсцевим бюджетам на виплату грошової компенсацiї за належнi для отримання жилi примiщення для сiмей загиблих учасникiв бойових дiй на територiї iнших держав» департамент працi та соцiального захисту населення Ужгородської мiської ради придбав 4 особам з iнвалiднiстю I-II групи з числа учасникiв бойових дiй на територiї iнших держав квартири за державнi кошти.

Також щороку до Дня осiб з iнвалiднiстю воїнам-афганцям надається матерiальна допомога з мiського бюджету.На початку лютого цього року ужгородськi афганцi разом iз побратимами з iнших мiст пiднялися на найвищу вершину України – Говерлу i в органiзацiї сходження значну допомогу надала Ужгородська мiська рада.До 30-рiччя виведення радянських вiйськ з Афганiстану за рахунок мiського бюджету отримають матерiальну допомогу 46 учасникiв бойових дiй та осiб з iнвалiднiстю, двом десяткам ветеранiв нададуть продуктовi набори.Крiм того, протягом 2019 року планується придбати для ветеранiв вiйни, зокрема i воїнiв-афганцiв, путiвки на санаторно-курортне лiкування за рахунок мiського бюджету, на це передбачено 200 тис. грн.

Продовжили урочистостi в Закарпатськiй обласнiй фiлармонiї, там керiвники Закарпаття вручили вiдзнаки. В.о. Ужгородського мiського голови, заступник мiського голови iгор Фартушок вручив грамоти Ужгородської мiської ради: членам Ужгородського мiського товариства учасникiв афганської вiйни Нарiбеку Пашаяну, Василю Дубовику; iвану Ониську, Миколi Негiру, Миколi Сироткiну; головi правлiння Ужгородського мiського осередку Закарпатської обласної спiлки ветеранiв вiйни Сергiю Мiндрулю, головi правлiння Ужгородського мiського товариства учасникiв афганської вiйни Василю Понзелю.

Повiдомляється на офiцiйнiй сторiнцi Ужгородської мiської ради 

Ðа данном изобÑажении Ð¼Ð¾Ð¶ÐµÑ Ð½Ð°ÑодиÑÑÑÑ: 1 Ñеловек, боÑода и на ÑлиÑе

Ðа данном изобÑажении Ð¼Ð¾Ð¶ÐµÑ Ð½Ð°ÑодиÑÑÑÑ: 2 Ñеловека, лÑди игÑаÑÑ Ð½Ð° мÑзÑкалÑнÑÑ Ð¸Ð½ÑÑÑÑменÑаÑ, лÑди ÑÑоÑÑ Ð¸ на ÑлиÑе

Ðа данном изобÑажении Ð¼Ð¾Ð¶ÐµÑ Ð½Ð°ÑодиÑÑÑÑ: 16 Ñеловек, лÑди ÑÑоÑÑ Ð¸ на ÑлиÑе

урочистості вшанування Ужгород
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
139 переглядів в листопаді
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі