Закарпатгаз планує витратити понад 800 тисяч гривень на заміну газових лічильників у регіоні

У 2018 роцi спецiалiсти ПАТ «Закарпатгаз» провели повiрку майже 20,5 тисяч лiчильникiв. З них понад 11 тисяч були визнанi непридатними та потребували замiни. Цього року повiрцi пiдлягають 25 тисяч лiчильникiв.

За минулий рiк закарпатцям замiнили 11 тисяч лiчильникiв, з яких за кошти пiдприємства – майже 3,5 тисячi.

У ПАТ «Закарпатгаз» пояснюють: грошi на повiрку, ремонт та замiну лiчильникiв закладаються у тарифi на розподiл, який затверджує Нацiональна комiсiя, що здiйснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). 

Однак, уже третiй рiк тариф не переглядається, а тому коштiв на цi видатки – катастрофiчно не вистачає. «Всього в областi 273 тисячi споживачiв природного газу, i лише у 470 з них не встановленi лiчильники. Це – найвищий вiдсоток оснащення лiчильниками населення по Українi.

Тому для Закарпаття актуальне питання – замiна тих приладiв, що не пройшли повiрку. Збiльшення витрат на такi потреби держрегулятор не переглядає вже третiй рiк.

Це призводить до того, що газорозподiльна компанiя не в змозi забезпечити безкоштовну замiну всiх приладiв облiку споживачiв», – розповiдає технiчний директор ПАТ «Закарпатгаз» Олександр Голуб.

На 2019 рiк для ПАТ «Закарпатгаз» держрегулятор передбачив кошти на замiну приладiв облiку на суму 823 тисячi грн, що становить 6% вiд потреби.

Саме тому керiвництвом пiдприємства прийняте рiшення, вiдповiдно до якого, у першу чергу, безкоштовно встановлюються або замiняються лiчильники представникам соцiально-незахищених категорiй: малозабезпеченим, багатодiтним, пенсiонерам, учасникам бойових дiй тощо.

Прес-служба ПАТ «Закарпатгаз» 

Читайте також: На Закарпатті продовжують зростати борги за газ. Жителі області не сплатили вже 417 мільйонів гривень

Закарпаття газ гроші
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
242 перегляди в грудні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі