ОДА відповіла на звинувачення про недоступність українського ТБ для місцевих угорців

Скарги закарпатських угорцiв на те, що вони не мають доступу до українського телебачення, перебiльшенi - проблеми з цифровим i аналоговим мовленням є, але бiльшiсть мешканцiв областi користується супутниковим або кабельним телебаченням.

Про це в коментарi кореспонденту Укрiнформу повiдомив Ярослав Галас, заступник голови Закарпатської ОДА.

“На Закарпаттi дiйсно є проблема з трансляцiєю цифрового ТБ пiсля вiдключення аналогового. Але ця проблема стосується загалом областi, а не Виноградiвського й Берегiвського районiв, де компактно проживають угорцi. Проблема набагато бiльша у високогiрних районах i населених пунктах – на Великоберезнянщинi, Мiжгiрщинi, Тячiвщинi, Рахiвщинi. Цифрове ТБ частково не ловить навiть в Ужгородi й Мукачевi”, - зазначив Галас.

Напередоднi директор угорського каналу “21 Ужгород” Золтан Кулiн заявив, що закарпатськi угорцi не мають доступу до українського мовлення. За його словами, при розбудовi своєї мережi в Закарпаттi оператор цифрового телебачення ТОВ “Зеонбуд” не передбачив встановлення телевiзiйних веж у Берегiвському та Виноградiвському районах. Тому райони компактного проживання угорцiв, стверджує Кулiн, абсолютно не покритi українським телемовленням. З цього приводу вiн звернувся до Нацради з питань телебачення i радiомовлення. Крiм того, стало вiдомо, що угорцi готують лист головi уряду Володимиру Гройсману з проханням встановити додатковi телевiзiйнi вежi i дати доступ угорським районам до українського ТБ.

Але, за словами Галаса, проблема з "цифрою" на Закарпаттi штучна: бiльшiсть закарпатцiв у цих районах мають кабельне чи супутникове ТБ, в пакетi якого є й українськi телеканали.

"Насправдi люди мають доступ до українського контенту, рiвно як i до програм телеканалiв зi всього свiту, i дивляться те, що хочуть. Це ж стосується i Берегiвщини та Виноградiвщини. Чи хочуть угорцi дивитися українське ТБ — то iнше питання, але те, що мають таку можливiсть, це факт”, - вважає заступник голови ОДА.

Галас повiдомив, що для поширення в Закарпатськiй областi цифрового ТБ необхiдно встановлювати додатковi передавачi, причому чимало, бо в областi здебiльшого гiрський ландшафт. Провайдер цифрового ТБ в Українi ТОВ «Зеонбуд» обiцяє збiльшити кiлькiсть передавачiв по Українi i Закарпаттю зокрема, але поки не робить цього.

Оптимальним варiантом для збiльшення покриття цифрового ТБ на Закарпаттi, вважає Галас, буде дозволити використовувати вишки Концерну радiомовлення, радiозв'язку та телебачення (КРРТ) – державного оператора телерадiомовлення, радiорелейного й супутникового зв'язку. КРРТ наразi не має вiдповiдної лiцензiї для трансляцiї цифрового ТБ. Це питання вирiшується на рiвнi Укрчастотнагляду та Нацради з телебачення та радiомовлення, сказав заступник голови ОДА.

Читайте також: Експерти прогнозують суттєве подорожчання кабельного телебачення з 1 січня 2019 року

телебачення Закарпаття скарга
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
174 перегляди в грудні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі