Лісівники пояснили рубку дерев неподалік Ужгорода, яка викликала резонанс у соцмережах (ВІДЕО)

Урочище Дубки, неподалiк Ужгорода, останнi два тижня жваво обговорюється в соцiальних мережах. Приводом для цього стала лiсозаготiвельна дiяльнiсть на данiй територiї, неподалiк якої розташована зона вiдпочинку.

Зi слiв очевидцiв, рубають здоровi дерева, однак лiсiвники наголошують, тут проходять санiтарно-оздоровчi заходи, а саме вибiрково-санiтарна рубка. Лiсiвники наголошують, дерева якi пiдлягають вирубцi є пошкодженi шкiдниками або ж гнилi. Їх вiк становить бiльше ста рокiв, а тому таке явище на жаль сьогоднi є реальним.

Головний лiсничий Ужгородського держлiсгоспу каже, обстежували лiсовi масиви восени минулого року, коли на деревах ще був листяний покрив. Саме в такий перiод можна побачити стан дерева, однак навiть зараз неозброєним оком видно, яке дерево уражене хворобою.

Читайте також: У соцмережах б'ють на сполох через підозрілу вирубку лісу на Ужгородщині (ФОТО)

Найбiльше дерева страждають вiд трутовика. Хвороба може уражати стовбур дерева на будь-якiй його висотi. Саме через це, при зрубi, пень може виглядати здоровим, однак насправдi дерево є пошкодженим та приречене на загибель. Загалом, згiдно лiсорубного квитка, лiсiвники заготовлять 297 кубометрiв деревини, з яких тiльки 18 кубометрiв це дiлова деревина, решта пiде на реалiзацiю як паливнi дрова для населення.

Щодо дорiг, то вони тут ще з часiв Радянського Союзу та постiйно пiдтримуються лiсiвниками у належному станi. Остання вибiрково-санiтарна рубка не стане винятком. До 31 травня, коли лiсiвники закiнчать сантiрно-оздоровчi заходи, дорога буде рекультивована та приведена до ладу.

Варто наголосити, що лiсiвники не тiльки вирубують, але й вiдтворюють лiси. Так того року в рамках акцiї «Майбутнє лiсу в твоїх руках» саме в Дубках було висаджено тисячу шiстсот молодих саджанцiв – вiсiм сотень дерев модрини європейської та стiльки ж ясенi. Обидва дерева, якi в природному станi ростуть тiльки на територiї Закарпатської областi, занесенi до Червоної книги України.

Читайте також: На Закарпатті судитимуть підприємця, який незаконно нарубав лісу на 650 тисяч

Ужгород ліс вирубка дерев
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
551 перегляд в листопаді
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі