22:04, 12 лютого 2019 р.
Експерти зафіксували випадки порушень свободи слова на Закарпатті
У сiчнi ІМІ зафiксував 16 випадкiв порушень свободи слова, на Закарпаттi – два
У сiчнi експерти ІМІ зафiксували загалом в Українi 16 випадкiв порушень свободи слова (у сiчнi 2018 року було зафiксовано 13 випадкiв). З них 11 випадкiв стосуються фiзичної агресiї. На Закарпаттi зафiксовано два випадки – на журналiстку телеканалу «Сiрiус» посипалися образи пiсля сюжету про нелегальних таксистiв; а журналiстцi телеканалу «М-студiо» один iз мiсцевих жителiв селища Воловець намагався завадити роботi та, зокрема, вибив iз рук об’єктив вiдеокамери.
Загалом, основними порушеннями прав журналiстiв стали випадки перешкоджання – 7 та обмеження доступу до публiчної iнформацiї – 3 випадки. Такi данi подає щомiсячний монiторинг iнституту масової iнформацiї “Барометр свободи слова”.
Порушення сталися в дев’яти регiонах країни. Лiдером з порушень цього мiсяця став Київ з областю (4 випадки), далi по 2 випадки зафiксовано на Миколаївщинi, Одещинi, Херсонщинi, в Запорiжжi та, як уже згадано, на Закарпаттi.
Порушували право журналiстiв на професiю приватнi особи, мiсцева влада та депутат, представники судової влади та виконавчої гiлки влади.
Перешкоджали журналiстам вiряни росiйської православної церкви (як це сталося в Чернiвецькiй областi, де перешкоджали зйомцi журналiстки “Чернiвцi.Online” Галини Єремiци), у Вiнницi охоронцi храму не пустили на територiю церкви журналiстiв видання “33-й канал”, якi хотiли потрапити на збори священикiв Московського патрiархату. Також журналiстiв не пускали на апаратну нараду Миколаївської мiської ради, а в Одесi приватнi охоронцi перешкоджали журналiстам 7-го каналу, якi висвiтлювали подiю, де внаслiдок падiння крану загинув будiвельник. У Запорiжжi суд вимагав клопотання журналiстiв на проведення зйомки.
Обмежували доступ журналiстiв до iнформацiї мiсцева влада – Херсонська обласна рада (не надала вiдповiдi) i Миколаївська облдержадмiнiстрацiя (не надала вiдповiдi по сутi) – та Мiнiстерство культури (переквалiфiкувало запит на звернення).
Також у сiчнi експерти iМi зафiксували по два випадки побиття, нападiв i погроз. Погрожували журналiстам пiд час фiзичного контакту i через соцмережуФейсбук. Напади сталися в Києвi та областi. Постраждали, зокрема, журналiсти “СтопКору” та “Дiлового Переяслава”.
По одному випадку зафiксовано судового позову проти ЗМi та нападу на офiс ЗМi. Цi випадки сталися в Києвi (судовий позов духовного центру “Вiдродження” Володимира Мунтяна проти “Телебачення Торонто” за сюжет, що вийшов у 2018 роцi в шоу з Майклом Щуром”) та на Херсонщинi (невiдомi чоловiки розпилили сльозогiнний газ у примiщеннi офiсу газети “Новий день” у Херсонi та стрiляли по вiкнах).
Йдеться в повідомленні ІМІ
Таким чином, з початку року iМi зафiксував 7 випадкiв перешкоджання, 3 – доступу до iнформацiї, 2 випадки побиття та 2 випадки погроз.
iнститут масової iнформацiї проводить щомiсячний всеукраїнський монiторинг свободи слова за наступними категорiями: фiзична агресiя, цензура та доступ до iнформацiї, економiчний та полiтичний тиск, юридичний тиск та кiберзлочини проти ЗМi та журналiстiв. До щомiсячного звiту включаються лише випадки, пов’язанi зi свободою слова та професiйною журналiстською дiяльнiстю. Детальнiше про методологiю можна прочитати тут.
Нагадаємо, для журналiстiв i ЗМi працює юридична “гаряча лiнiя” iМi – (050) 447-70-63 (буднi днi та день голосування) та електронна пошта [email protected].
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Оголошення
18:59, Вчора
12:03, 2 грудня
18:59, Вчора
18:59, Вчора
18:59, Вчора
live comments feed...