• Головна
  • Українські онкологи тестують унікальну систему лікування раку (ВІДЕО)
21:15, 13 лютого 2019 р.

Українські онкологи тестують унікальну систему лікування раку (ВІДЕО)

Коштує такий апарат близько 40 тисяч доларiв, а цю технiку Українi надали тимчасово.

Україна - єдина країна Європи, де тестують унiкальну систему лiкування онкологiї, навiть на четвертiй стадiї захворювання. Операцiю роблять безкровно в iнститутi раку – лапароскопiчно. Як йдеться в сюжетi ТСН.

Тиждень, пацiєнти пiсля проведення такої операцiї можуть прожити шiсть-сiм рокiв. Спецiальна голка проходить через стiнку печiнки i дiстається прямо середини метастазу. Висока температура на кiнцi унiкального поки що iнструмента буквально випалює злоякiсну пухлину. Опiк звiсно буде, але вже за мiсяць зарубцюється i раковi клiтини не пiдуть далi.

Найдивнiше в цiй операцiї - самi пацiєнти, бо в їхнiх дiагнозах iдеться про четверту стадiю раку.

"Унiкальну процедуру зробили мешканцi Коломиї iвано-Франкiвської областi Любовi. Їй видалили частину кишкiвника та пухлину печiнки, однак рак устиг дати метастаз у печiнку. Жiнка погодилася на незвичну операцiю. По-перше, йдеться про печiнку. Часто пiд час втручання в цей орган - пацiєнти помирають прямо на операцiйному столi. Та й повноцiнне хiрургiчне втручання в печiнку можуть провести лише п’ять клiнiк на всю Україну. По-друге, скальпель у цiй операцiї майже не застосовується. iдеться про лапароскопiчне радiочастотне винищення метастазiв i пацiєнт уже на другий день може йти додому. По-третє, метод дозволяє лiкувати людей iз четвертою стадiєю раку", - йдеться в сюжетi ТСН.

Проте цю iнновацiйну японську технологiю використовують тiльки в Японiї i Українi. "iмiдж нашого закладу високо характеризує наукових спiвробiтникiв, спецiалiстiв. Нас знають далеко. i в Японiї також. Україна давно привертає увагу японцiв", - повiдомила директор iнституту раку Олена Колесник.

Пiд час унiкальної операцiї завiдувач вiддiлення малоiнвазивної та ендоскопiчної хiрургiї, iнтервенцiйної радiологiї Андрiй Лукашенко не використовував скальпелiв i ножiв. Замiсть них - комп’ютери. Хiрург вiзьме скальпель до рук один раз – iз самого початку, щоби ввести в черевну порожнину порти, через якi отримає доступ до потрiбних органiв. 

Хто б мiг подумати, безглузда плямка i є тим страшним раком, який може коштувати життя. Лiкарi вводять через порт спецiальну голку. Це саме через неї  метод називають iнновацiйним. Голка - найтонший такий iнструмент у свiтi, а тому, за словами лiкарiв, бiльш прицiльна i може видаляти меншi за розмiром пухлини. "На кiнцi цiєї голки ми маємо ще такий зонтик, який розширює зону розрушення пухлини. Вiн вводиться в пухлину i подається на кiнцi зонтика дуже висока температура", - розповiв спецiалiст.

У пiдсумку пухлина була зруйнована. "Якщо метастаз бiльше трьох сантиметрiв уже такий метод не може бути застосований. Тодi вже - тiльки видаляти частину печiнки. Самостiйно ця методика дає шанс вилiкуватись в 30% випадкiв. Додавання хiмiотерапiї пiдвищує шанс вилiкування до 50-60%", - додав хiрург Лукашенко.

Цифри справдi дивовижнi. Те, що ранiше звучало як смертний вирок, тепер бiльше нiж у половинi випадкiв пiддається лiкуванню. i головне - цей апарат знаходиться у Києвi. "Ми вже застосували його у бiльше тридцяти хворих. Ця технологiя має переваги над тим, що були розробленi десять рокiв тому", - переконує Андрiй Лукашенко.

Одна з цих 30 – Любов iз Коломиї. Лiкарi дають жiнцi хорошi прогнози. "Якщо так пiде далi, вона завтра-пiслязавтра вона вже буде дома", - прогнозує Лукашенко.

Та на цьому радiснi новини слiд перервати. Коштує цей апарат близько 40 тисяч доларiв, а ще тi надтонкi голки, якi зруйнували пухлину - одноразовi. Кожна коштує вiд 600 доларiв. i нарештi, головне - дивотехнiку Українi надали тимчасово. Безкоштовно Україна використовує його тiльки на час тестування методу. За мiсяць контракт на використання приладу добiгає кiнця. i якщо подовжити його не вдасться, невiдомо чи зможе клiнiка придбати такий апарат. Ефект вiд нового способу, кажуть лiкарi, уже бачать.

Лише за минулий рiк в Українi зареєстрували 169 тисяч нових звернень. Половина з цих пацiєнтiв до цього дня не дожили.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Онкологія #лікарі #тестування
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...