• Головна
  • Ведмедю, якого привезли до закарпатського реабілітаційного центру із Донеччини, плануюють прооперувати щелепу
15:35, 12 лютого 2019 р.

Ведмедю, якого привезли до закарпатського реабілітаційного центру із Донеччини, плануюють прооперувати щелепу

Про це повiдомив директор НПП «Синевир» Михайло Дербак в ефiрi UA: ЗАКАРПАТТЯ.

8 лютого тварин привезли до реабiлiтацiйного центру «Синевир» iз приватного зоопарку на Донеччинi.  “Ми їх прийняли в поганому станi. В одного ведмедя зламана щелепа i треба буде проводити операцiю, а в двох iнших ведмедiв повнiстю вiдсутнiй зiр”, — каже Михайло Дербак.

За словами ветеринара реабiлiтацiйного центру бурих ведмедiв у НПП «Синевир» Михайла Маслiя, привезенi ведмедi були дуже виснаженими. Зараз їхнiй стан вже кращий. “Проводяться всi необхiднi ветеринарно-санiтарнi заходи, вакцинацiї, вiтамiнотерапiї. Пiсля цього починається другий етап. Звикання тварини до електроогорожi в нашому центрi, вчимо його, щоб вiн не доторкався до електроогорожi, аби його не вдарило струмом. Пiсля цього стартує спецiальна процедура для того, щоб ведмiдь забув про поступальнi рухи з боку в бiк: ховаємо їжу пiд камiнь, щоб шукав, тобто займався своїми звичними справами», — каже Михайло Маслiй.

Загалом, на Закарпаттi були 2 випадки неналежного поводження з ведмедями. «Декiлька рокiв тому, роми споювали пивом тварину, в iнтернетi була викладена iнформацiя. Пiсля цього ведмедя було вилучено i вiдправлено до реабiлiтацiйного центру «Синевир». iнший випадок: звернулися люди i розповiли, що в неналежному станi тримали тварин у переїзному звiринцi. Пiсля нашого втручання звiринець розформували i вiн бiльше не функцiонував у областi», — про це розповiла Голова українського об’єднання захисникiв тварин Марiя Трунова в ефiрi проекту “Тема дня” на UA: ЗАКАРПАТТЯ.

За знущання над тваринами, побиття та утримання їх в неналежних умовах власникам загрожує адмiнiстративна вiдповiдальнiсть. “Покарання за таке правопорушення — штраф вiд 3400 до 5100 грн, з можливою конфiскацiєю тварин”, — каже юрист Крiстiан Фекийшгазi.

Якщо тварина загинула вiд рук свого господаря, то покарання буде суворiшим. “Арешт до 6 мiсяцiв, або обмеження волi термiном до 3-х рокiв, — уточнює Крiстiан Фекийшгазi. — У випадку, якщо такi дiї були вчиненi на очах неповнолiтнiх або малолiтнiх дiтей, особа може бути позбавлена волi на термiно до 5-ти рокiв. Якщо ж злочин було вчинено щодо кiлькох тварин, бiльше нiж двох, або пов’язано з групою осiб на очах у дiтей – вiдповiдальнiсть може сягнути до позбавлення волi до 8-ми рокiв».

Читайте також: П'ятеро клишоногих з Донеччини тимчасово оселилися в реабілітацiйному центрі на Закарпатті

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ведмідь #операція #зоопарк
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...