16:23, 11 лютого 2019 р.
На Закарпатті кожна третя дитина з діагнозом туберкульоз має стійку до антибіотиків форму хвороби
За минулий рiк в областi на туберкульоз захворiло 28 дiтей. Причому, утретини з них - виявлено хiмiорезистентну форму захворювання.
Із 19 дiтейдо 14 рокiв – семеро не вакцинованi БЦЖ (щеплення , яке дитина отримує впологовому будинку на 3-5 добу життя).
Щеплення, правильне харчування, повноцiнний сон i здоровий спосiб життяє єдиними ефективними методами профiлактики туберкульозу.Зi спорами туберкульозу ми контактуємо щодня - в полiклiнiках, магазинах,бiблiотеках i в громадському транспортi. Уберегтися вiд них практичнонеможливо.
Саме тому надзвичайно важливо щоб батьки звертали увагу на симптоми, якiможуть вказувати на початок небезпечної хвороби:
постiйна слабкiсть,
кашель,
втрата ваги без причини,
дратiвливiсть,
проблеми з пам'яттю й увагою,
пiдвищення температури тiла,
збiльшення лiмфатичних вузлiв,
позитивнi туберкулiновi проби.
Пiсля виявлення частини з цих симптомiв, треба обов’язково звернутисядо лiкаря. Одним з найiнформативнiших методiв дiагностики хвороби єпроба Манту. Вона дозволяє дослiдити характер iмунiтету до туберкульозноїiнфекцiї i виявити хворобу у дитини на самому початку.
Нагадуємо: вакцина БЦЖ є в усiх пологових будинках областi!У 2018 роцi 12 683 дiтей вакциновано БЦЖ при народженнi (96,9% вiднароджених).
Пробу Манту проведено у 312 (2,1 %) дiтей до 1 року;3142 (6,2%) дiтей вiком 1-3р.85 576 (51,8%) дiтей вiком 4-14 рокiв включно.
Фактично, тiльки кожна друга дитина пройшла дiагностичне обстеженняпробою Манту.
Довiдково:Проба Манту за правилами ставиться дитинi щороку, починаючи зоднорiчного вiку i до повнолiття. Важливо оцiнювати реакцiю в динамiцi.Якщо папула збiльшується бiльш, нiж на 6 мм в порiвняннi з попереднiмроком, або реакцiя Манту не згасає, а зберiгається дуже великою (до 15-16мм) до вiку 7 рокiв, то найчастiше це є ознаками так званого вiражутуберкулiнових проб або первинного iнфiкування. Це не вказує на те, щодитина захворiла на туберкульоз, але свiдчить, що вона могла зустрiтися змiкобактерiєю протягом минулого року. Тобто, дитину обов'язково потрiбноскерувати на консультацiю до лiкаря-фтизiатра для додаткового обстеження.Звертаємо увагу батькiв - не вiдмовляйтесь вiд походу до фтизiатра, аджесаме вiн з'ясує, з чим пов'язаний вiраж, i, за потреби, призначитьпрофiлактичне лiкування.
Читайте також: В одному із міст Закарпаття дітей без планової вакцинації не пускатимуть до навчальних закладів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
13:32, 1 грудня
5
09:24, 3 грудня
10:18, 12 грудня
2
00:25, 11 грудня
live comments feed...