• Головна
  • З`явився оновлений список аптек Ужгорода, у яких можна придбати препарати за програмою "Доступні ліки"
23:02, 5 лютого 2019 р.

З`явився оновлений список аптек Ужгорода, у яких можна придбати препарати за програмою "Доступні ліки"

iз 1 лютого дiє новий перелiк препаратiв програми "Доступнi лiки", який затвердило Мiнiстерство охорони здоров'я України. Про це повiдомляє прес-служба Ужгородської мiської ради.

До оновленого реєстру увiйшло 258 препаратiв, iз них 64 – безоплатнi для пацiєнтiв, iншi – з невеликою доплатою. Найдешевший препарат, що на 100% вiдшкодовує держава, коштує 4,76 грн, найдорожчий – 898,22 грн.

Коли програма стартувала у 2017 роцi, у списку було 153 торгових назв препаратiв, з яких безоплатно отримати можна було 23. Тобто за час роботи програми вибiр для пацiєнтiв збiльшився бiльше, нiж у 2 рази.
iз початку дiї програми, з квiтня 2017-го, мешканцi Ужгорода - пацiєнти iз серцево-судинними захворюваннями, бронхiальною астмою та дiабетом 2-го типу - отримали лiки за 66 039 рецептами на суму понад 4,9 млн. грн.

На першi 3 мiсяцi цього року для Ужгорода на реалiзацiю програми «Доступнi лiки" передбачено 737,5 тис.грн. На початок лютого наше мiсто отримало фiнансування у розмiрi 245,8 тис.грн. Укладено 9 договорiв iз 30 аптеками, що виявили бажання брати участь в Програмi.

iз початку 2019-го 914 ужгородцiв уже скористалися можливiстю отримати необхiднi їм лiки за зниженими цiнами, а деякi й безкоштовно. Медичнi працiвники у рамках програми «Доступнi лiки» виписали 2264 рецептiв, отоварено 523 рецепти на суму 45,8 тис. грн.

Нагадаємо, щоб отримати лiки за програмою, потрiбно звернутися до сiмейного лiкаря i отримати вiд нього рецепт, потiм пацiєнт обмiнює рецепт на лiки в аптецi з позначкою «Доступнi лiки».

iз 1 квiтня контрактувати аптечнi заклади та вiдшкодовувати вартiсть вiдпущених лiкарських засобiв у рамках програми «Доступнi лiки» буде не управлiння охорони здоров'я, а безпосередньо один головний оператор бюджетних коштiв – Нацiональна служба здоров'я України. Також у квiтнi в рамках програми має почати роботу електронний рецепт.

Завдяки перегляду перелiку препаратiв програми, виробники знизили цiни на 37 торгових найменувань лiкарських засобiв. Найбiльше зниження цiни на препарат сягнуло 45%.

Список аптек Ужгорода, де можна придбати лiки за програмою "Доступнi лiки" - на фото.

"Доступні ліки": список аптек Ужгорода, де можна придбати ліки за новою програмою

"Доступні ліки": список аптек Ужгорода, де можна придбати ліки за новою програмою

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Аптеки #доступні ліки #препарати
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...