• Головна
  • За минулий рік на Закарпатті більше трьох сотень дітей-сиріт отримали нові родини (ФОТО)
21:13, 5 лютого 2019 р.

За минулий рік на Закарпатті більше трьох сотень дітей-сиріт отримали нові родини (ФОТО)

Так, впродовж минулого року в областi 279 дiтям надано статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батькiвського пiклування, у сiм’ї ж громадян влаштовано 338 дiтей, у тому числi, 80 усиновлено, 190 влаштовано пiд опiку та пiклування, ще 32 дитини – до дитячих будинкiв сiмейного типу та прийомних сiмей. Кiлькiсть дiтей, якi перебувають на державному утриманнi в iнтернатних закладах, зменшилася.

Також пiд час наради присутнi обговорили питання використання у 2018 роцi субвенцiї з державного бюджету мiсцевим бюджетам на проектнi, будiвельно-ремонтнi роботи, придбання житла та примiщень для розвитку сiмейних та iнших форм виховання, наближених до сiмейних, та забезпечення житлом дiтей-сирiт, осiб з їх числа. За рахунок коштiв зазначеної субвенцiї, коштiв бюджету м. Ужгород в областi було придбано у приватну власнiсть 25 примiщень для 31 дитини-сироти, особи з їх числа, два дитячi будинки сiмейного типу. Всього ж в областi функцiонує 47 дитячих будинкiв сiмейного типу (7 з яких створенi у 2018 роцi), 52 прийомнi сiм’ї, в яких виховуються 382 дитини.

Разом з тим, вiдверто говорили i про зростання в областi кiлькостi дiтей з 850 до 910, якi проживають в сiм’ях, де батьки ухиляються вiд виконання своїх обов’язкiв, та дiтей, якi зазнали насильства, систематично самовiльно залишають мiсце постiйного проживання. Крiм цiєї категорiї дiтей, працiвники служб у справах дiтей забезпечують ведення електронного облiку 3035 дiтей, з яких 2125 – дiти-сироти, дiти, позбавленi батькiвського пiклування. 

Значна увага була придiлена контролюючим функцiям, адже на територiї областi проживають 637 усиновлених дiтей та 1430 дiтей, якi перебувають пiд опiкою/пiклуванням.

Влаштування дiтей-сирiт, дiтей, позбавлених батькiвського пiклування, в сiм’ї громадян, вирiшення питання забезпечення зазначеної категорiї дiтей житлом, деiнституалiзацiя – це першочерговi завдання служб у справах дiтей областi на 2019 рiк. Важливим залишається i контроль за дотриманням прав дiтей, якi вже влаштованi в сiм’ї усиновлювачiв, опiкунiв, пiклувальникiв, до дитячих будинкiв сiмейного типу, прийомних сiмей, проживають в сiм’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах, та координацiя роботи щодо попередження соцiального сирiтства, повiдомили у прес-центрi Закарпатської ОДА.

За минулий рік на Закарпатті більше трьох сотень дітей-сиріт отримали нові родини  (ФОТО) , фото-1
За минулий рік на Закарпатті більше трьох сотень дітей-сиріт отримали нові родини  (ФОТО) , фото-2

Читайте також: На Закарпаттi батькiв 10-и дiтей позбавили батькiвських прав через пияцтво

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Родина #діти #сироти #всиновлення
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...