• Головна
  • Закарпатські митники викрили незаконну схему перевезення ліків через кордон на понад 500 тисяч євро
23:13, 4 лютого 2019 р.

Закарпатські митники викрили незаконну схему перевезення ліків через кордон на понад 500 тисяч євро

Протягом  2018-2019 рокiв в зонi дiяльностi Закарпатської митницi ДФС зафiксованi неодноразовi спроби незаконного перемiщення через митний кордон України лiкарських засобiв.

Органу доходiв i зборiв, як пiдстави для перемiщення товарiв, подавались документи, що мiстять неправдивi данi щодо вартостi товарiв та контрагентiв. Загалом у п'яти випадках, за документами поданими до митного  оформлення, ввозилось лiкарських засобiв на суму 1,6 млн Євро. Як у пiдсумку з'ясувалось, в цiлому цiна товару була завищена на понад 500 тис. Євро.

Фахiвцi митницi зазначають, що продавцями лiкарських засобiв, згiдно з документами, що подавались до митного контролю та оформлення, виступали iноземнi пiдприємства, в тому числи "офшорнi компанiї", а покупцями та одержувачами – українськi пiдприємства, основним видом дiяльностi яких є оптова торгiвля фармацевтичними товарами.

Так, згiдно з поданими до митного контролю Закарпатськiй митницi ДФС товаросупровiдними документами вартiсть, наприклад, "фармацевтичної субстанцiї – Глiцин" складала 94 тис. Євро, а реальна вартiсть виявилась 28,4 тис. Євро, тобто цiна завищена в 3,3 рази; вартiсть "L-Глутамiнової кислоти та L-аргiнiну" – 255 125 дол. США, а вартiсть, встановлена в ходi аналiтично-пошукової роботи, – 66 850 Євро, тобто її завищено в 3,8 рази; вартiсть "Vessel Due F капсул м'яких желатинових, розчин для iн'єкцiй та порошок для приготування розчину для iнфузiй" складала понад 175 628 Євро, а встановлена – майже 95 323 Євро (вартiсть завищено в 1,8 рази); вартiсть "дiєтичних добавок "Мамалак" складала майже 675 860 Євро, а встановлена – понад 192 618 Євро (вартiсть завищено в 3,5 рази); вартiсть "Єврозидиму", "Європонему" та "Євроксиму" – 410 732 Євро, а встановлена – понад 119 021 Євро (вартiсть товару завищено в 3,5 рази).

Вiдтак, за результатами розгляду суди за двома справами про порушення митних правил прийнято рiшення про направлення їх до правоохоронних органiв у зв'язку з наявними ознаками кримiнальних правопорушень. В однiй зi справ судом першої iнстанцiї накладено штраф та конфiсковано товар, наразi справа знаходиться на розглядi в апеляцiйному судi. Крiм того, одна справа знаходиться в судi першої iнстанцiї на розглядi, i по однiй здiйснюється провадження.

У Закарпатськiй митницi зазначають, що цi схеми незаконного вивезення на митну територiю України фармацевтичної продукцiї мають на метi реалiзовувати лiки на територiї України за безпiдставно завищеними цiнами. Таким чином це впливає на авторитет держави та якiсть життя населення, адже суттєво обмежує право громадян на якiснi та доступнi лiки. Також завдяки цiй схемi можливе незаконне виведення валютних коштiв за межi територiї України.

ДФС у Закарпатськiй областi

Закарпатські митники викрили незаконну схему перевезення ліків через кордон на понад 500 тисяч євро, фото-1

Читайте також: Через КПП "Тиса" шахрайським шляхом намагались провезти на Україну медикаменти. Лiки на понад 3 млн грн конфiсковано

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Митниця #ліки #ціни
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...