• Головна
  • Вижити в горах: Закарпатські рятувальники розповіли, що треба знати туристам, які вирушають у зимові Карпати (ВІДЕО)
22:09, 3 лютого 2019 р.

Вижити в горах: Закарпатські рятувальники розповіли, що треба знати туристам, які вирушають у зимові Карпати (ВІДЕО)

Один лижник замерз, iнший загинув пiд лавиною. Вже з початку цього року два прикрi випадки у горах вразили всю Україну.

Як розповiдають рятувальники, з початку 2019-го вони здiйснили майже два десятка пошуково-рятувальних робiт. 75 людей вдалося врятувати. Лише операцiя iз порятунку киянина, який заблукав у Карпатах, обiйшлася в 170 тис. грн. Та людське життя – безцiнне.

Хуротвина, сильний вiтер та туман: у таких умовах шукати заблукалих туристiв рятувальникам вже не звикати. Вони беруть iз собою необхiдне спорядження та вирушають в гори. Вони добре знають цi мiсця, адже лише за останнiй мiсяць були тут неодноразово. Та це не робить кожну пошукову операцiю менш складною та безпечною.

В роботi рятувальника мати хорошу фiзичну пiдготовку – обов’язково. Адже пiд час пошуку туристiв їм доводиться пройти не один десяток кiлометрiв. Нерiдко заблукалим знайти правильний шлях допомагають вказiвники. А справжнє щастя для туриста – вийти до хатинки. Звiсно, умови тут – далеко не п’ять зiрок, але для заблукалого мандрiвника будиночки можуть стати спасiнням.

За словами Начальника гiрської пошуково-рятувальної частини ДСНС Олександра Гуляка, вже з початку року вони здiйснили майже два десятка пошукових операцiй в горах. На жаль, є загиблi. Один лижник замерз неподалiк Гимби на Мiжгiрщинi, iншого вже на Рахiвщинi накрила лавина. Вiн знехтував порадами рятувальникiв не йти в гори. А вiд лавини порятунку майже немає.

Начальник гiрського пошуково-рятувального вiддiлення с. Нижнi Ворота Василь Райчинець не з чуток знає, що таке лавина. Сам колись в неї потрапив, пiд час пошукової операцiї його врятувало те, що хвиля викинула його набiк. Один iз рятувальникiв тодi не вижив. Лавина формується на схилi, бiльшому як 20 градусiв, шансiв врятуватись дуже мало.

Якщо не лавина, то лютий мороз може стати фатальним для туриста. Тут рятувальники також дають свої поради. У лiсi головне – не замерзнути, а тому перше, що радять зробити – розпалити багаття. А тому кожному туристу варто брати iз собою сiрники, а ще – сухий спирт або свiчку. Звичайно, доведеться зiбрати трохи гiлочок, щоб пiдтримувати вогнище. Та перед цим варто знайти безпечне мiсце.

Знайти туриста, який дотримується технiки безпеки та має при собi необхiдне спорядження, рятувальникам набагато простiше. Вiд цього залежить, якi ресурси потрiбно витратити на пошуки. Та людське життя, кажуть, витраченими коштами не вимiрюють, адже воно безцiнне. Тож, нерiдко ризикуючи власним, вирушають на пошуки.

Та на щастя, є i свiдомi туристи, якi знають правила технiки безпеки та правильно розраховують свої сили та можливостi. Тож перш нiж погодитись на небезпечну авантюру, туристам варто подумати, скiльки людей заради їхнього спасiння будуть ризикувати власним життям i чи дiйсно варта порцiя отриманого адреналiну життя iншої людини.

Більше дивіться в сюжеті М-студіо:

Читайте також: Чотириденні пошуки зниклого у Карпатах Ігоря Грищенка обійшлися державі у 170 тисяч гривень - рятувальники

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Гори #туристи #рятувальники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...